| anonim_4396 a întrebat:

Cum se configureaza sam broadcaster

Răspuns Câştigător
| kinkyk a răspuns:

Sam Broadcast 4. uite cum il configurezi.
Se deschide aplicatia pentru instalat. Se alege locatia. La „Select Database" se bifeaza „Firebird". Pt o baza de date mai buna, in fereastra urmatoare se bifeaza „Specify custom setings", iar pe urma, la „acces mode", se bifeaza „local server". Restul ramane la fel. Se apasa pe „next". Se va downloada baza de date, si pe urma se va instala programul.
Dupa instalare, se deschide Sam Broadcast. Pt a-l configura, alegem din meniul de sus „Desktop B". La fereastra „Enconders" apasam pe „+", si apoi alegem „aacPlus v2".
Alegem tab-ul „converter", iar la „output format settings" va fi pus asa:

Codec: aacPlusv2
Quality: High quality
Samplerate: 44, 1 kHz
Bitrate: (in functiew de latimea de banda care o aveti – minim 64 kbs)
Chanel mode: stereo
Format: (in functie de ce ati ales. pentru exemplele de aici, va arata asa: aacPlus: 64kb/s, 44, 1 kHz, stereo

La „general options" bifam „auto start enconder after" si alegeti voi timpul.

Trecem la tab-ul urmator: „Server details".

Server Type: ShoutCast
Server details: Server IP – treceti Ip-ul vostru
Server Port (in caz ca nu l-ati schimbat din configurarea Shout Cast Server, lasati cum este)
Password (parola aleasa la configurarea Shout Cast Server)
Station details: Station Name: Numele pe care vreti sa-l aiba radioul
Genre: genul de muzica difuzat
Web site URL: puteti sterge ce e scris acolo
Nu uitati sa bifati optiunile: List on publicstation listing si Enable title streaming.

Dati OK si pe urma Play. Cam asta.

| Marcu_Alexa_1956 a răspuns (pentru kinkyk):

Ma si cum fac sa pot sa dau la cineva sa asculte r
adio

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ca si orice: conform documentatiei referitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spuneti-mi si mie pas cu pas cum se configureaza mersi anticipat

| sPeEdY14 a răspuns:

Mie nu mi se conecteaza uitati ce imi da ce sa fac http://iceimg.com/i/f2/38/1ffb7908ce.png

| lupucatalin877 a răspuns:

Daca nu am site cum termin configurarea sam broadcasting

| marius24 a răspuns:

Cum imi fac un bakup pentru radio