| Anna04 a întrebat:

Cum se foloseste fimo?

2 răspunsuri:
| SouthOfHeaven a răspuns:

Poti face diverse figurine, e un fel de plastilina care se intareste. love struck Sper ca te-am ajutat

| AlexaBijuMic a răspuns:

FIMO este o pasta foarte versatila ce poate fi modelata in orice forma. Materialul se intareste prin coacere in cuptor termic, timp de cca 30 min la 110 grade Celsius ( 230 grade Fahrenheit ). Pasta FIMO se poate aplica si pe obiecte de sticla sau metal, ramanind fixata pe ele dupa coacere.
FIMO - In timp ce modelati orice polymer clay - nu mancati, nu beti si nu fumati. Vasul in care se coace fimo nu se va folosi ulterior la mancare. Spalati-va mainile dupa folosirea pastei polimerice Fimo! Fiti atenti sa nu ardeti prea mult pasta fimo deoarece emana un fum toxic. Nu ingerati! ATENTIE! NU SE BAGA IN CUPTORUL CU MICROUNDE!
Folosirea pastei polimerice de catre copii este recomandata de la varsta de 8 ani in sus, sub supravegherea parintilor! Cel mai bun pret ( din punctul meu de vedere ) il gasesti la www.margelesibijuterii.ro. Sunt foarte seriosi si serviabili.