| ChrisNOW a întrebat:

Cum se mediteaza,la ce te (trebuie sa te ) gandesti in acel moment,cat pot medita, face bine acest lucru?!

2 răspunsuri:
| UltraLex a răspuns:

1.depinde la ce te referi prin a medita meditezi asupra unei probleme?
asta ar insemna sa dezbati o broblema cu tine insuti incercand sa ii gasesti o rezolvare
sau meditatie,, budista''?
asta se foloseste in yoga si presupune sa nu te gandesti la nimic sa iti eliberezi mintea de griji si probleme si astfel ti se va elibera si trupul.
2. poti medita cat timp crezi ca ai nevoie
3. daca iti face bine numai tu poti decide
sper ca te-am ajutat

| MirelaNicoleta a răspuns:

Tocmai ca nu trebuie sa te gandesti, doar sa iti asculti respiratia infranandu-ti orice gand care iti apare, sa stai cat mai relaxat. Apoi vei simti o stare de calm, de relaxare. Poti medita cat doresti, nu uita este foarte importanta respiratia citeste despre puterea respiratiei