| M3ntosana a întrebat:

Cum se numesc masinile alea, care iti vorbesclaughing? Am vazut intr-un film, era unu la volan si vb cu masina si masina cu elthinking Ii spuneai sa iti localizeze ceva si iti spunea exact unde sa afla.Au o denumire anume masinile respectivethinking Sau se numesc simplu masini vorbitoarelaughingthinking Fundabatting eyelashes

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cred ca te referi la sistemul de navigatie cu ghidare prin satelit (GPS)--- mai nou, au aparut in Ro GPS-uri vorbitoare ( din presa am aflat!). In Germania, am vazut unul vorbitor care, in plus, iti oferea informatii despre trafic.

| blackcat99 a răspuns:

Se numesc gps-uri. unele mai performante vorbesc, unele sunt mai vechi, iar soferul este nevoit sa se uite de fiecare data cum sa mearga. funda?batting eyelashes

| M3ntosana explică:

Nu-i GPS.[-x Era o masina vorbitoarelaughing. Vroiam sa stiu, doar cum se numesc, daca au o denumire anumethinkinglaughing

| Piiink a răspuns:

Aaa laughing l-ai vazut la Dynesp Chenel laughing? Filmu se numeste Cars :* Funda puppy dog eyes?

| Ghost_8628 a răspuns:

Da cred ca este GPS. Asta este chestia vorbitoarelaughinglaughing

| Andrew_7943 a răspuns:

Knight Rider

| Simbolic a răspuns:

Cred ca filmul despre care vorbesti se numeste "cars" nu sunt sigur dar uite vezi daca e asta : http://www.youtube.com/watch?v=JzwWqkxBb5I