| SnoopDog19 a întrebat:

Cum se numeste sotia cangurului

Răspuns Câştigător
| stefania25 a răspuns:

Unele substantive in limba romana nu accepta femininul cum este si in acest caz cangur are doar o singura forma gramaticala dar exista substantive care de la masculin li se adauga prefixe si devin feminine de exemplu sot-sotie.Asta e ca sa stii pe viitorwinking

7 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Doamna cangur laughing

| DrunkenRat a răspuns:

Cangur.

| WhatMeanLove a răspuns:

Canguroaica.

| Ho1 a răspuns:

Leonarda

funda?

| Anonimuuuussssss a răspuns:

Cangurita

| GrimReapper a răspuns:

Nu exista substantiv feminin pentru cuvantul cangur. Poti sa ii spui decat femela cangur.Intelegi?

| Livia84tm a răspuns:

Cangurita happy daca vrei tu neaparat sa para mai feminin dar in general ``femela cangur ``