| anonim_4396 a întrebat:

Cum trebuie sa fumez? Cand trag din tigara, tebuie sa inghit fumul, sau cum?

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa fumezi.
Cheltuiesti bani pentru a te imbolnavi, fara sa mai amintesc de mirosul urat.

| valentingb a răspuns:

Daca il inghiti, vomiti. Daca il tii in gura (pufai), vei intra in soc si vei avea nevoie de spitalizare. Daca il tragi in plamani, asa este "corect", vei tusi la inceput si te vor ustura gatul, plamanii, nasul, faringele, vei lacrima. Dar apoi toate acestea amortesc si vei putea fuma linistita pana cand iti vor cadea dintii si iti vor fi amputate picioarele. De ce pui intrebarea ca anonim? Esti membru si ti-e rusine?

| Nolkyz a răspuns:

Scuze, dar nu-ti spun. Nu vreau sa fiu acuzata ca am invatat copiii sa fumeze.

| greyhound a răspuns:

Daca nici macar nu stii sa fumezi, de ce te-ai apuca? fumeaza si tu o tigara sa vezi cum e si atat
btw fumez de vreo 10 ani, asta ca sa nu zici ca nu e o parere avizata

| Resurrection a răspuns:

Tragi putin si dupa aceea il scoti pe nas sau pe gura.

| Weider a răspuns:

Tragi pana la creier, si apoi scoti prin urechi si ochi, nu uita sa stingi tigara pe frunte, ca pe scrumiera nu e frumos, e nepoliticos. Spor si "sanatate"!

| Weider a răspuns:

Ps: tigara o arunci in wc si tragi apa.

| StochirleaAlexandra a răspuns:

Sfatul meu este sa nu te apuci de fumat!

| alex71yonutz a răspuns:

Buna,nu inghiti fumul ca pe apa, tragel in piept si il poti scoate pe nas.Bafta

| Dexionica01 a răspuns:

Salut lasa-ma sa ghicesc ai 13/14 ani. Nimee de la tine din clasa nu fumeaza esti cam jos la popularitate si vrei sa bagi o bombasa te respecte toti. Sfatul meu este sa nu te apuci deoarece si eu a fumat acum 3 luni si si acum simt nevoie uneia chiar daca nu am mai luat... Dar daca tu chiar vrei(si te inteleg, e o experienta de viata) trebuie intai sa iei in gura si apoi sa sufli pana te bisnuiesti cu gustul(nu lua din prima in piept). Cand te simti pregatita ca sa iei in piept intai iei fum in gura apoui tragi tare tot aeru din gura in piept. Daca vrei te mai ajut si iti zic si cu ce sa incepi...

Dai funda?

| vali91 a răspuns:

Nu fuma, crezi ca esti smecher(a) daca fumezi?

| MariaGaby1324 a răspuns:

Arunci bani pe geam. Mai tarziu vei regreta! NU FUMA!