| anonim_4396 a întrebat:

Cum vi s-a parut meciul dintre Germania si Spania.Sunt foarte dezamagit si trist.Multa lume, inclusiv eu, o vedea campioana.As fi vrut foarte sa invinga si in acel meci, si sa castige si in finala insa nu stiu de ce erau foarte confuzi mai inspre finalul meciului, nu erau cei pe care i-am vazut eu in meciurile anterioare.Am tinut cu ei si eram aproape sigur ca o sa acceada in finala si o sa triumfeze dar n-au avut noroc de data asta, si peste 2 ani Germania nu a reusit sa o invinga pe Spania si au pierdut cu 0 -1.Insa comparativ cu EURO 2008 nemtii au echipa mai tanara, mult mai buna, dar nu stiu de ce au jucat asa de slab cu spaniolii...Desi Spania merge in finala, dupa o partida castigata dupa merit, pentru ca au fost mult mai activi ca germanii, eu ii voi sustine in continuare, sa ia macar locul 3.Nu mi-am dorit niciodata asa o finala si nu am vrut sa fie Spania acolo, in locul Germaniei, chiar daca parca ar merita eu nu doresc sa fie ea detinatoarea trofeului de la aceasta editie a CM.Hai GERMANIA! love struck love struck love struck

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Un meci destul de bun si echipa ceva mai buna a invins. Eu am vazut Spania in finala si chiar castigand CM inca de la inceput, am si raspuns asa la o intrebare. Este adevarat ca am pronosticat o finala Spania-Brazilia, am ghicit numai pe jumatate. Numai bine!

| Adredemesconf a răspuns:

Fiecare tine cu cine vreawinking. Mie mi s-a parut ca a jucat destul de bine Spania, si cine castiga trofeul CM il merita pe deplin.

| Sua a răspuns:

Mie personal nu mi-a placut deloc Germania pentru ca a refuzat jocul in toate partidele, adica a preferat sa se apere si sa contraatace. Scorurile din meciurile cu Anglia si Argentina nu sunt pe merit. Si sa ne aducem aminte ca daca nu i se anula golul acela perfect valabil al lui Lampard, Germania poate n-ar fi ajuns pana in semifinale asa ca... Nu sunt fan nici Spania da totusi imi dorec sa castige trofeul deoarece Spania chiar joaca fotbal, pe cand Olanda joaca precum Germania.
Singura echipa de la acest mondial care pot spune ca mi-a placut a fost SUA.