| mia_8736 a întrebat:

Daca ai ramane blocat pe o insula si ai putea sa iei trei lucruri ce ai alege?

13 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Televizorul,calculatorul ...si o fatawinking

| Bernoullie a răspuns:

As alege 1.Computerul 2.Telefonul 3. O perna

| annkaa a răspuns:

As lua 3 prieteni cu minelove strucklove strucksmug

| XDarkAngel a răspuns:

In primul rand hartie igienica, nas vrea sa ma sterg cu frunze la cur big grin laughing;
haine de purtat;
si doua persoane, my BFF si my BOYFRIEND, daca se poate pune si asa. daca nu doar o persoana, as alege eu tongue.
funda big grin?

| Lynna a răspuns:

Haine, brichete si prieteni.

| darkrider a răspuns:

Apa, o bricheta si o maceta!

| Doar1îngeR a răspuns:

Persoana iubita
mancare
apa

| xt9000 a răspuns:

Nu ia inseamna raspunsuri diainte.apa, hrana si un briciag.astea sunt cele trei lucruri importante pentru supravietuire.un adapost e usor de construit, focul mai greu dar ma descurg cu un brigiag si un cremene, si exista perosana care ar vrea sa vina cu tine pe o insula+curent electric

| AzZy a răspuns:

Hmm... pai
Ce NU as lua:
1. apa - daca e insula inseamna ca e inconjurata de apa si probabil sunt si izvoare
2. Coputer/televizor/relefon etc. - Acolo nu exista curent, deci televizorul/calculatorul nu ar functiona iar telefonul nu ar avea semnal si oricum i s-ar termina bateria
3. haine - pentru ca nu este foarte important, poti gasi chestii in padure foarte folositoare
4. lemne de foc - daca e insula sunt si lemnewinking

deci... ce as lua:
paturi - pentru ca va fi frig
cutit - pentru aparare, pentru a putea procura mancare si pentru a putea taia lemne
medicamente - pe o insula poti capata boli care te pot chinuii si mori asa ca prefer medicamente

| getutageo a răspuns:

Pai cred ca persoana iubita si ar completa ea tot

| Anabellasos a răspuns:

Mi'as lua laptopu'... dar sa aiba clar cumva conexiune la internet...
Hmmmm... niste ceva gel de dus(muuuuuult gel) pentru ca nu stiu cat de bine te'ai spala doar cu apa.
Si ceva cu care pot omora gandacii, sau sa ma pot feri de ea, un sprei ceva... am fobie la gandaci... iuuuuu :-&

desi daca ar fi posibil as renunta la tot pentru iubi tongue

| sweet2dream a răspuns:

In primul rand i-as lua cu mine pe primii 2 cantareti fav. ai mei apoi telefonul mobil(stiu ca e exagerat).

| Canndy a răspuns:

Persoana iubita
telefon/laptop
ceva impotriva insectelor(cum ar fi autan)