| seby1998 a întrebat:

Daca eu vreau sa fac un schimb de telefoane cu un om si le trimitem prin posta ce garantie am eu ca primesc telefonul lui

Răspuns Câştigător
| Ady2098 a răspuns:

Nu ai nici o garantie doar daca il dai personal.De curiozitate cu ce telefoane faceti schimb adica ce dai tu si ce da el.In general cand faci schimburi iti iei teapa.

19 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai exact aceeasi garantie pe care o are si el ca primeste telefonul tau.
Pentru a fi siguri ca nu este teapa avansez o solutie: fiecare il trimite cu plata ramburs si dupa verificarea la primire.

| onasis1961 a răspuns:

El ce garanţie are că tu trimiţi pe cel din înţelegere.

| AllmaGirl a răspuns:

Daca vrei neaparat sa faci schimbul spune-i persoanei respective sa trimita prima sau intalniti-va undeva...altfel va iesi urat

| Oana92 a răspuns:

Nu ai nicio garantie ca il primesti, asa cum nici el nu are garantie ca il primeste. eu schimburi nu am facut, dar am cumparat p gramada de chestii de pe net(okazii si alte cele) si nu am luat niciodata teapa, dar stiu pe cineva care a patit-o si inca pe o suma frumusica(a dat vreo 500 de lei si a primit o cutie cu 3 cartofi). ai mare grija!

| raluk27 a răspuns:

Practic, niciuna. De ce ai vrea sa faci asta? Nu e mai sigur sa te intalnesti cu persoana? Risti sa iti iei o mare teapa la faza cu posta.

| suffarstar a răspuns:

Poti trimite coletul ramburs a.i. sa ca persoana care ridica coletul trebuie sa trimita si ea un colet. Drar coletul poate fii gol asa ca... poti lua teapa.

Răspuns utilizator avertizat
| myruna2012 a răspuns:

NICI O GARANTIE!
laughing
Chiar e haioasa intrebarea!

Depinde ce om, chiar si un prieten te poate insela!

Nu prea ai minte...

| TheLoneWolf a răspuns:

Pai depinde si de om...

| Ercjiaai a răspuns:

Niciuna

| Xela90 a răspuns:

Nu ai nici-o garantie si atat.

| tgiabberriieul a răspuns:

Garantie: 0.
Chiar si la schimburile faţă în faţă poţi să iei ţeapă dacă nu cunoşti "marfa".

| emstrong a răspuns:

Eu am facut astfel de tranzactii si nu s-a petrcut nimic ciudat! depinde cat de incredere e persoana respectiva.

| IonuTzz19 a răspuns:

Nu ti-asi recomanda sa faci asta! Mai bine faci schimbul personal!

Funda? happy

| FlorinSL a răspuns:

Niciuna...

| Al3cSu7za a răspuns:

Nu ai nici o garantie...eu spun sa nu te hazardezi sa faci asa ceva

| sPiRiiiDuSHu a răspuns:

Nai nici o garantie. daca ai vb cu el pe mess etc. sau ai vb cu el de pe un site de vanzari cum ar fi okazi da ar putea sa fie de incredere!

| Rallu001 a răspuns:

Nu ai! daca nu va intalniti personal...iei teapa laughing

| Dya1299 a răspuns:

NICIUNA,cel mai bine ar fi sa va intalniti si sa le schimbati cand sunteti fata in fata, e foarte periculos sa le timiti prin posta+n-ai nicio garantie ca o sa ajunga