| daniela_7403 a întrebat:

Daca nu cumpar nimic mamei mele de 8 martie e tragedie oare?

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este nicio tragedie dar dacă te forţezi un pic reuşeşti să-i oferi ceva din respect şi iubire pentru tot ce face pentru tine. Preţuieşte-o, alta nu mai ai.
Pa, pa.

mira
| mira a răspuns:

Tragedie nu, dar amaraciune da.

| anad a răspuns:

Un buchetel de ghiocei gasesti oriunde la un pret accesibil tuturor si este totusi un gest minim de atentie!

| Razvan a răspuns:

E o datorie morala.Mama pe moment nu zice nimic dar reuseste sa ma omoare apoi treptat cu bunatatea ei pana nu mai rezist si ii cumpar ceva.Inca nu mi-am dat seama cum face sa fie asathinking

| Farcas a răspuns:

Nu trebuie sa ii cumperi nimic daca nu ai bani, sigur v-a intelege ca nu ai avut de unde. Dar ca sa ii faci un gest frumos, fa-i o felicitare facuta de tine, si scrie-i ceea ce simtit tu pentru ea.Sigur va fi un fest frumos din partea ta si o vei emotiona.

| Annitu a răspuns:

Nu... dar... măcar spune`i cât de mult o iubeşti. day dreaming

| monyk a răspuns:

Buna, nu e nicio tragedie doar ca e un gest frumos si cred ca s-ar bucura, dar nu e cine stie ce, daca ii arati afectiunea ta fata de ea cred ca e de ajuns, sa te porti frumos, sa o asculti si sa o respecti, cadourile sunt doar niste gesturi dar te poti lipsi de ele.

| anka a răspuns:

Nu e neaparat sa ii cumperi ceva. Pur si simplu poti sa o ajuti in bucatarie sau sa ii faci o prajitura cu mana ta. Crede-ma se va bucura.

Răspuns utilizator avertizat
| UndercoverGirl_1581 a răspuns:

Macar o floare, cred ca i-ar place mult, mai ales ca mamele adora florile, macar atata dar daca tot nu-i iei nimic nu e tragedie, nu cred, o recompensezi tu altadatawinking

| Dan23 a răspuns:

Nu mie ce l putin sarbatoarea asta mi se pare o porcarie da acum depinde de persoanahappy

| sasa_9207 a răspuns:

Nu e tragedie dar trebuie sa ai respect fata de mama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SA sti ca nu-i nimic dar poti simplu so feliciti.

| ////////////// a răspuns:

Cred ca nu nu depinde totul de cadou, o felicitare din suflet crede-ma ca inlocuieste tot.

| rock se numeste acum Iron Maiden:X:X:dudette:X:X: a răspuns:

Nu e nici o tragedie! dar totusi fa si tu un mic efort si i.ai ceva cat de mic, gestul conteaza mereu! se va simti naspa.