| MariusMarius96 a întrebat:

Daca sa zicem ca depun la banca o suma aleatorie sa zicem 300 ron, cat vine dobanda pe luna? fundawinking

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de banca unde faci depozitul, dobanzile practicate sunt diferite. In orice caz suma va fi de cel mult 1, 5 lei. Numai bine!

| ΔH a răspuns:

Acum cativa ani era dobanda in jur de 9%/an

Acum cu criza asta, sigur a mai scazut...
Vei putea sa traiesti din dobanda atunci cand vei avea in banca tot 300... dar de mii.winking

| trafikantu a răspuns:

Fiecare banca are rata ei de dobanda, deci. depinde de banca.

| MaNNNNNNNiak a răspuns:

Nushu exact dar cu cat suma e mai mare doganda e mai mare asa cred...

| negru30 a răspuns:

Daca iti da 3 ron sa spui " multumesc "

| saidkique a răspuns:

Depinde si ce banca. Oricum sa nu ai de-a face cu bancile. Mai bine ti-ai schimba banii in obiecte, sau aur, caci nu-si vor pierde valoarea. Banii da.