| AvalohAlyn a întrebat:

De ce credeti voi ca anii de liceu sunt cei mai frumosi?

20 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, anii de liceu sunt cei mai frumosi, iti vei da seama de acest lucru abia dupa ce vei termina liceul.

| Razvan a răspuns:

Liceul e teribil. Dupa un an si 2 luni de viata de liceu mi s-a acrit.Si cand ma gandesc ca mai am 2 imi vine sa urlusad. In generala era lux fata de ce e aici. Day & night suntem soareci de biblotecaX-(

| Gabystelistu95 a răspuns:

Viata de liceu este foarte frumos dar nu este frumos ca trebuie sa inveti mai mult si e mai greu la invatatura si la alte materii sad

| Leea1234 a răspuns:

Pentru ca esti deja adolescent...esti cat de cat liber sa faci ce vrei, dar inca parintii te intretin si te protejeaza, nu duci grija zilei de maine...
si sa stii ca intr-adevar sunt cei mai frumosi ani!

| xibalba a răspuns:

Nu cred asta, chiar nu mi se par cei mai frumosi. E o groaza de invatat, poate doar daca nu te intereseaza scoala si o tii numai intr-o distractie atunci, da, s`ar putea ca anii de liceu sa fie cei mai frumosi. Unii ar zice ca pauzele sunt interesante. Nu sunt, eu in pauza ma plimb dintr`un corp al liceului in altul, abia daca am timp sa mananc un mar. Colegii...nu ma simt apropiata cine stie ce de vreunul, toti se barfesc unii pe altii (nu zic ca sunt eu usa de biserica)si se comporta de parca ar fi la gradinita.

Alocatia vai de mama ei, nu`mi ajung bani nici sa iau un abonament de autobuz pe o luna. Sa nu mai vorbim de un suc, sau o eventuala iesire la film. Cam atat despre cei mai "frumosi" ani.

| daniDeeDee a răspuns:

Este varsta aia nebuna... love struck

Distractie, nebunii, iubire... etc.

| costyn162 a răspuns:

Este varsta in care ne formam personalitatea, avem o puternica dorinta de cunoastere, de a intalni persoane noi; dar chestia cum ca anii de liceu sunt cei mai frumosi nu este valabila pentru toti...eu de exemplu nu cred in asta, mai degraba anii de liceu pot fii cei mai frumosi, chestia e sa stii cum sa ti-i faci frumosi...

| www a răspuns:

Pentru ca te distrezi. Bine, aici depinde de persoana. Dar cred ca si anii de dupa liceu sunt aproximativ la fel de frumosi, ma rog primi 5 ani.

| juniper a răspuns:

Te distrezi cel mai mult si este un nou inceput happy

| Viuvi a răspuns:

Pt ca in acetsi ani inveti ce inseamna viata, inveti sa tratezi relele cu spatele si sa te bucuri de orice!
In acesti ani te maturizezi si inveti sa te bucuri din plin de viata!
Asta cred eu!

| Artemiss a răspuns:

Pentru ca incepi sa cunosti multa lume, sa comunici mai mult, inveti sa ai incredere in tine si prinzi curaj, vezi cum e lumea, iti faci prieteni si te distrezi...
Poate sunt frumosi deoarece te simti copil inca, si nu ai atatea responsabilitati... dupa 18 ani incepi sa te gandesti la cariera, la ziua de maine, devii mai matur...(nu e valabil pentru toti)
Nu pentru toti anii de liceu sunt cei mai frumosi...sunt frumosi pentru cei ce stiu sa profite de ei imbinand distractia cu invatatul... Ceea ce inveti in liceu te ajuta foarte mult in viata! Si nu ma refer numai la materii, ci la lectiile pe care le primesti...la relatiile ce le legi cu cei din jur... Dar dupa cum a mai spus cineva, ii vom pretui mai mult dupa ce nu vom mai fi la liceu...

| dean a răspuns:

Mie nu mi s-a parut ani frumosi, pentru ca nu ma intelegeam cu unele fete deloc iar cu unii baieti din clasa si din liceu am ajuns si la bataie note scazute la purtare, bine acum la facultate este bine, este super misto!

| alexandra_3253 a răspuns:

Pentru ca in liceu te distrezi cel mai mult... e super mistoo... eu sunt in clasa 11-a sh e fff frumos.

| cary a răspuns:

Depinde ce viata ai in liceu... daca est cel mai popular atunco totul este foarte tare, daca est cel pe seama caruia toti fac glume proarte atunci e teribil... iar daca esti cel care nu iese in evidenta si nu are treaba cu ce zic cei din jur atunci e super bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urasc anii de liceuhappy
Imi urasc adolescenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca te distrezi mai mult cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vârsta la care tu, ca băiat, îți rezolvi temele de distrugere în masă stricând lucruri din liceu și încercând din greu să găsești tot felul de minciuni și metode în a da vina pe altul.
Nu știu la fete cum e...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este perioada adolescentei...primele iubiri, primele iesiri cu prietenii la film, spectacole, in parc....cunosti oameni noi...

| simona_2554 a răspuns:

Eu sincer nu cred ca anii de liceu sunt cei mai frumosi si zic asta pentru ca daca esti un elev care isi doreste ceva de la viata nu ai timp sa-i "savurezi" te trezesti cu dimineata in cap, e mult de invatat, de scris, totii profesorii cer mult elevilor, alocatia vai de ea... si culmea mai ai si un bac[pe care sper sa-l iau] care necesita muulta pregatire, multa seriozitate pfff abia astep sa se termine faimosii "ani de liceu"

| aditzy:) a răspuns:

Pai in liceu e mai frumos, distractie, de toate, in alta parte nu e ca la liceu, cls 9-12 a fost cel mai frumos