| Metin2zM a întrebat:

De ce lumea e asa rea? Oamenii se gandesc numai la ei. Din ce motiv?

Răspuns Câştigător
| rapa a răspuns:

Vezi tu... in ziua de azi si in aia care va urma traiu e din ce in ce mai greu/scump pentru 10 lei cam la toti le plang ochi chiar daca nu au facut prea mult pentru ei, e ca dracu la asta m.am gandit si eu asta e lumea in care traim ce sa facem

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru că nu știu să iubească și pe cei de lângă ei!
Pa, pa.

| alessia5158 a răspuns:

Motivul: instinctul de supravietuire mostenit de la ancestrala lor "familie " animala (asa cum le place ateistilor sa sustina!)

Răspuns utilizator avertizat
| AleAnyo a răspuns:

Oamenii sunt prea madrii, si ne privesc de sus, pe noi, cei simplii. Deci sunt prea ocupati de a ne vedea partile rele si nu mai au timp sa le vada si pe cele bune. Si de cele mai multe ori, le e ciuda ca noi putem fii mai buni decat ei, si ei nu mai pot fii perfecti. Cam asta e parerea mea. big grin :*

| RoXxy a răspuns:

Pt ca pur si simplu lumea a devenit prea infometata de bani si de faima incat si fratii intre ei se f** pe la spate.Si,intr-un fel e mai bine sa fi egoist si sa te gandesti numai la tine pentru ca, decat sa te gandesti la prietenul cel mai bun si sa te lasi pe tine deoparte intr-o anumita situatie, el te va lua de fraier si te va impinge in jos vazand ca ai fost dispus sa il ajuti cu ceva.Rar exista prieteni adevarati.PAmantul asta e ocupat in cea mai mare parte de oameni falsi si rai.

| Fluffinator a răspuns:

Eram sigur ca trebuie sa apara si un filozof credincios ca si Anonim. De ce intotdeauna trebuie sa fie vorba despre religie, despre D-zeu si despre Diavol!? Daca intreb acum pe TPU " De ce am facut indigestie?" sigur imi raspunde unu, pentru ca esti pacatos si D-zeu te-a pedepsit! Scoate capu' din paman ma! Nu Dumnezeu te salveaza cand esti sub operatie ci medicu'! Dar voi ziceti intodeauna ca v-a "ajutat" Dumnezeu, mda. nu conteaza. Si ca raspuns pentru intrebarea ta. Oamenii sunt rai pentru ca traim vremuri grele si situatiile disperate, cer masuri disperate. Fiecare lupta pentru el.

| Eminem2012 a răspuns:

Pt ca cel rau isi baga coada:-s Ne face sa ne facem pacate ca sa ajungem la el in iad si sa nu mergem in Rai...Intr'un fel prin asta vrea sa dovedeasca ea el ii mai puternic ca Dumnezeu desi niciodata nu va fi!

| raducmustiuc a răspuns:

Nu trebuie sa ai motiv ca sa fii rau; trebuie sa fii prost.

| unBaiatDulcik69 a răspuns:

Pentru ca sunt oameni.

| madyunik a răspuns:

Intrebarea asta o am si eu in minte si nu gasesc un alt raspuns decat ca sunt indrumati de instincte animalice.Se mananca intre ei, in loc sa se ajute.Am duce-o cu totii mai bine daca ne-am sprijini.Se stie ca e criza si traim vremuri grele, dar solutia nu e sa ne "vanam" ci sa fim alaturi, ca fratii si vom trece mai usor peste toate.

| klau95 a răspuns:

Dar eu nu sunt asa nu stiu despre ce vorbesti? pai vezi ca nu toti sunt asa Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E rea ma ca asa e ea din totdeauna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca is prosti

| AnotherWayToDie a răspuns:

Buna...stii de ce? fiindca majoritatea oamenilor din ziua de azi sunt plini de sine, fitosi si rautaciosi... nu le place ca altora sa le fie bine si daca ei se simt nasol vor sa ii faca si pe ceilalti sa fie suparati.Nu pot sa vada ca ei sunt mai prejos ca ceilalti. Sper ca te'am ajutat. Bafta in continuare! funda?