| Cristina788 a întrebat:

De ce pozele care le fac vedetele se vad clare de tot, si au altfel de culoare, de exemplu eu am camera digitala si inca e de firma face pozele clare dar nu ies la fel ca cele facute de vedete care se vad clar de tot si au o culoare aparte. Cu ce fel de aparat le face poze?

6 răspunsuri:
| viatadecacatt a răspuns:

Photoshop!

| Silvia a răspuns:

Pozele acelea se fac cu aparate mai speciale...mai scumpe si mai bune, ca sa iasa frumoasa si Baba Cloanta.

| jedi_7867 a răspuns:

Aparatul conteaza mai putin. Importanta este lumina, machiajul, ochiul fotografului, experienta lui... etc... apoi mai conteaza si experienta in photoshop a editorului.

| raul1istetzu a răspuns:

Este mult mai complicat decat iti imaginezi! in primul rand ei au camere digitale cu foarte multi pixeli dupa aia actorii sunt intotdeauna machiati corespunzator iar in al treilea rand isi cei care ii fotografeaza le aleg un fundal foarte fain de acolo vine claritatea pozelor facute de vedete!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu aparate foto ca toate celelalte folosite de fotografii doar ca după ce fac poza o mai editează ici colo cu diferite programe uite: http://www.youtube.com/watch?v=pcFlxSlOKNI de aia "vedetele" arata mereu perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acele poze sunt editate pe calculator cu programe specialewinkingtongue, de aceea au alta culoare si se vad foarte clarwinking.