| eeeeeeeeee a întrebat:

De ce se acorda calificativul amuzant unor raspunsuri care nu sunt si nici nu se vor a fi amuzante? ma intreb cum se simt oamenii care vorbesc serios si sunt luati in gluma.

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Pentru unii, un raspuns poate parea stupid iar pentru altii tot acel raspuns poate fi foarte amuzant.Cati oameni, atatea pareri.Suntem diferiti, de aici si varietatea de calificative acordate.

18 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Pai, poate ei nu vor sa fie amuzanti, dar altii asa ii considera. Si cred ca e mai bine sa fii amuzant, decat stupid, nu? Pe mine ma amuza multe raspunsuri.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Oamenii sunt diferiti asa ca e normal ca si voturile lor sa fie diferite, fiecare cu parerea lui...

Janina
| Janina a răspuns:

Poate este amuzant pentru mine dar pentru tine nu...intelegi?

| Wtf9000 a răspuns:

Oricum 90% din voturi sunt la misto, asa ca ce mai conteaza...

| Ben. a răspuns:

Am vazut calificativ de amuzant cd se trata de macelarirea evreilor...este cutremurator ...cum puteti sa fiti atat de sadici?

| Ben. a răspuns:

Cum a spus o ruda de-a mea mai demult:iarta-i D-ne, ca nu stiu ce fac!

| Ben. a răspuns:

Pt gabbitza : de unde o stii tu pe ruda aia a mea?

regis
| regis a răspuns:

Si eu ma intreb de multe ori asta. Mai mult, mie mi s-a intamplat sa raspund corect, insa pe un ton mai glumet si sa primesc mai multe voturi cu stupid. La inceput am crezut ca dobitocii voteaza stupid doar raspunsurile care nu le convin, insa am avut si surpriza ca acelasi raspuns formulat pe un ton mai serios a primit folositor/inteligent.
Singura explicatie pe care am gasit-o este aceea ca oamenii rad atunci cand nu inteleg ceva si confunda seriozitatea cu intelepciunea.

| cribus a răspuns:

Mie m-i sa intamplat...iti dai seama ce placut e sa te ia niste pusti la misto

| eeeeeeeeee explică:

Cinule, eu nu vorbesc din perspectiva omului care vrea sa glumeasca, si daca nimeni nu rade, i se pare ca semenii sai nu stiu sa-i aprecieze simtul umorului.eu ma uitam la raspunsurile altor membri.nu pot acum sa-ti dau un exemplu, ca nu imi aduc aminte, dar...Vezi ca nu am de ce sa fiu traumatizata(nu sunt barbat, apropo!)?

| eeeeeeeeee explică:

Oricum eu sunt mai mult amuzanta decat inteligenta, folositoare, nefolositoare sau stupida(parerea membrilor TPU care m-au votat) si imi place sa fiu considerata asa.

| eeeeeeeeee explică:

Janina, la intrebarea lui andi:poti merge pe bicicleta fara maini? dar fara dinti?"(sau ceva de genul asta, ma rog!)am raspuns ca eu nu pot deloc.am primit vreo doua calificative de amuzant, numai ca eu am vorbit foarte serios.chiar nu stiu sa merg pe bicicleta.intrebarea era intr-adevar o gluma, insa eu am borbit serios.sa fi gresit eu oare la faza asta? trebuia sa fac la randul meu o gluma?

| nicp a răspuns:

Deacord cu regis. Votat Inteligent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si de fiecare cum citeste si cum intelege raspunsul, tonul pe care si-l imagineaza... o discutie online de multe ori poate fi interpretabila si poate din aceasta cauza mai apar neconcordante intre raspunsuri si calificative si alteori pur si simplu se voteaza pentru a acumula puncte asa ca nu conteaza ce votezi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A...si am observat si eu o chestie pe care nu o inteleg...cum poti sa dai calificativul inteligent cand ai dat copy/paste de pe net sau cum poti avea stupid cand pur si simplu aia e parerea ta?
Sunt multe intrebari si multe orgolii si bisericute pe aici dar trebuie doar sa te amuzi si sa nu te mai enervezi sau sa pui la suflet.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iau partea buna a lucrurilor, am simtul umorului si daca m se pare in vreun fel amuzant dau amuzant, te invit sa raspunzi si tu la intrebare ca n-o adresai daca nu te simteai intr-un anume fel din kuza klifiktivelor amuzat primite, eu ti-am dat unul la raspunsul cum de, cei care pun intrebari nu stiu si ei sa kute pe google? de ce le dam link-uri sau informatii luate de pe net si nu din cultura noastra?! mi se pare amuzant faptul caci unii oameni prefera sa intrebe decat sa kute sau poate chiar nu stiu cum s-o faca ca daca au cont pe TPU nu inseamna ca sunt familiarizati cu pc-ul si cum se simt cei in aceiasi situatie dar care primesc stupid, ma intreb?!?! nu mai fa pe traumatizatul ca nu-ti depinde viata de asta sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt. ben zona, Iisus a spus : "Iarta-i Doamne ca nu stiu ce fac"happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti fata atunci scuzee happy ...ma bucur sa avem un lucru in comun si ca nu esti o persoana anosta caci nu le suport, viata fara simtul umorului nu e viata tongue