| tadina125 a întrebat:

Deci. asta e un banc, pare putin de groaza la un moment dat, dar e ok.

Era o femeie, intr-un sat, care a ramas singura, sotul ei a murit in urma cu cativa ani, copii plecati in strainatate. nu avea pe nimeni. Si intr-o zi s-a hotarat sa mearga la cimitir la sotul ei sa ii curete mormantul, sa puna flori, de-astea. si drumul era lung. si niste vecini care aveau masina au vazut-o pe biata batranica cum mergea pe jos, si o intrebara " Unde mergi, nana Marie? "( ca la tara laughing ), si raspunde batranica " d. apoi pruncu meu, la cimitir ma duc " si la care zise vecinul el " hai, nana Marie ca te-om duce noi pana acolo si cand termini cu mormantul vi la masina noastra sa plecam ", zis si facut, merg toti la cimitir, fiecare cu mormantul sau si trecu timpul, deja se inserase destul de bine afara, si vecinii batranei o tot asteptau, numai nu venea, si zice vecinul ei " Nah ca ma duc sa vad ce face " ( cand povestesti, aici sa zici mai incet, apoi sa pastrezi acelasi volum, sa fie tot asa incet, mai de groaza ), si merge vecinu, si striga de departe " Nana Marie, noi am terminat deja demult. tu mai ai? ". batrana nu zice nimic. merge mai aproape crezand ca nu a auzit " Nana Marie, da` nu vii? ca noi mergem. ca am terminat " batrana nimic, ea manca ceva acolo pe mormant merge mai aproape " nana marie, ca hai, ca o-m merge acasa " batrana nimic merge mai aproape " nana marie, vi sa mergem? " batrana nu zice nimic. si cand se intoarce ...STAI CA VIN! ( asta strigi tare tare. sa se sperie prietenii tai functioneaza 100 % daca stii sa o zici asa cu intonatie! ) Nu e poveste, e ca un banc. dar care te si sperie! si sa nu uiti sa zici incet de acolo de unde ti-am zis! Vreau si eu mai multe povesti de genu asta funda

3 răspunsuri:
| Anastasia1997 a răspuns:

Tare banc laughing :*

| marialarysa a răspuns:

Foarte tare laughing