| anonim_4396 a întrebat:

Deci...eu la messenger mi-am schimbat numele care apare in lista.Am intrebat cativa prieteni ce nume imi apare, si la toti le apareau numele vechi.Si mi-a zis cineva ca numele nou nu le apare si celor care ii aveai deja in lista, doar celor pe care ii bagi dupa ce ti-ai schimbat numele.Cum pot sa fac sa le apara si celor mai vechi care ii aveam deja in lista numele nou?

7 răspunsuri:
| IrinaIvashkov a răspuns:

Buna

Treaba asta e mai complicata toti prieteni tai din lista trebuie sa dea pe tine, la Contac Details, si acolo la Name in partea de sus (unde lor le apare numele vechi) ei sterg si scriu numele tau nouwinkingwinking.

| Matt24 a răspuns:

Trimiti fiecaruia "Contact details"

| DjBl3ndar a răspuns:

Nu ai cum doar daca le spui u numele si sa til bage ei

Uite cum se procedeaza
- dai pe el si iti apare patratu ala cu poza, id... si dai pe Contact Detalis
Iar daca ai pus numele care vrei sa iti apara in lista din 2 cuvinte :
- primul il scrii la first iar al doilea la last
- daca ai numai 1 scrii numai la first
- iar daca ai cu 3 nume : primul il scrii la first, al 2 Middle si al 3 lea last

Si apoi dau pe Save & close

Sper ca te-am ajutat.Bafta!

| odo89 a răspuns:

Spune-le sa te stearga din lista, iar apoi sa te bage la loc.

| ioneluka21 a răspuns:

Pai pe cei care ii aveai trebuie sa ii stergi si sa ii adaugi din nou pentru a vedea noul tau nume.

| Muppet a răspuns:

Pai trebuie sa le trimiti celor pe care ii ai deja in lista noul tau nume. La lista de Messenger vezi sus Actions->Send my contact details, Iti va aparea o lista cu toate contactele tale pe care trebuie sa o selectezi, apoi dai next si iti scrii acolo noul nume, dai Save&Close si apoi finish. Numele se va schimba la ceilalti doar daca ei vor accepta ce le-ai trimis tu.
Sper ca te-am ajutat. Pa-pa!

| assaboss a răspuns:

Rogi un pr sa dea ctrl+shift+r iar tu dai accept [numele apare doar pentru acel prienten]