| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce am instalat windowsul trebuie sa instalezi ceva dreivere?

3 răspunsuri:
| ionut1980 a răspuns:

Normal, si din cate stiu in ordinea asta :
placa de baza, placa grafica (video), sunet ( de pe driver separat daca ai placa audio sau se instaleaza automat cu pl. de baza daca ai sunet on-board), apoi aleatoriu webcam, tunner tv si alte device-uri pe care le folosesti.

| dksjgpfbgfbopgdfk a răspuns:

Pentru o mai buna functionare a sistemului trebuie instalate si driver-ele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, trebuie sa instalezi placa de baza de pe unul din cd-urile pe care le-ai primit la cumpararea calculatorului, placa de sunet care in mod normal e pe acelasi cd cu placa de baza si placa video.