| anonim_4396 a întrebat:

Cand trebuie sa instalezi windowsul xp service pack 3 trebuie sa ai instalat alt windows inainte?

Răspuns Câştigător
| Danιel a răspuns:

Update-ul SP3 se poate instala separat daca Windows-ul XP actual contine SP1 sau SP2 (Concluzia: Da, trebuie sa ai un Windows XP neactualizat). Unele setup-uri de Windows XP sunt deja actualizate si implementate cu SP3, astfel incat sa nu mai instalezi separat pachetul 3.
Asadar, intra in Start, Run... si scrie fara ghilimele "winver". In fereastra ce o sa apara pe ecran, uita-te la versiune. Gasesti scris "Service Pack 2" sau "Service Pack 1"?

5 răspunsuri:
| ady16 a răspuns:

NU. Poti sa ai inainte orice windows instalat, dar sa ai un CD u windows sp3.
Uite aici ceva care cred ca te ajuta: http://www.videotutorial.ro/? p=425

| vladd_9480 a răspuns:

Daca am instalat windows xp home edition x32 pot sa instalez sp3 pe el?

| vladd_9480 a răspuns:

Am instalat windows xp home edition x52. Instalez sp3 peste el?

| vladd_9480 a răspuns:

De unde pot sa downloadez acest windows xp care este deja actualizat si implementat cu sp3?

| vladd_9480 a răspuns:

Da gasesc SP1