| EcLipSa234232 a întrebat:

E adevarat ca daca te epilezi cu benzi cu ceara parul devine mai rar si mai deschis la culoare?
cam dupa cate epilari, parul incepe sa fie mai rar si sa nu mai creasca asa mult?
daca te epilezi cu benzi parul creste mai lung?
fundita :d

Răspuns Câştigător
| VivianneMnt a răspuns:

Da, e adevarat ca daca te epilezi cu ceara parul devine mai rar, dar nu stiu exact dupa cat timp incepe sa se rareasca. Insa ideea e sa nu mai bagi lama sau crema in el, ca nu ai facut nicio treaba asa. De exemplu la 30/40 de ani parul o sa fie foarte putin vizibil, dar asta daca folosesti doar ceara.
Cum adica parul creste mai lung? Creste cat il lasi tu sa creasca thinking
In general cam la 3/4 saptamani te epilezi cu ceara

2 răspunsuri:
| ionut2424 a răspuns:

Daca il ai mare, taiel cu foarfeca, si dupa aceea dai cu ceara, si o sa aiba o culoare transparenta parul laughing

| Ddys a răspuns:

Da parul creste foarte rar, chiar de la prima epilare. Si nu, nu creste mai lung.