| GEORGEL2012 a întrebat:

Faceti-ma putin sa inteleg metoda de primire a pensiei prin carudl raiffeisen bank?
cum adica dobanda? primesc dobanda daca ce?
http://www.raiffeisen.ro/......-overdraft
ce zice acolo ca: "Dobanda se aplica numai pentru sumele utilizate?"

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca orice banca din Romania, serviciile financiare creaza mai multe datorii decat beneficii catre utilizatorul lor. Poti primi salariul sau pensia, depinde de ce primesti (salariul sau pensie) pe card, suma asta o ai oricum, DAR in functie de suma pensiei sau a salariului, Banca iti da inca de 6 (sase) ori acea suma. Exemplu: iei 10mil pensie, banca iti da, sau iti da voie sa cheltuiesti inca de 6 ori atat, sau pana la 60 mil. Daca pe langa banii tai mai vrei si de-ai bancii, ei ITI CALCULEAZA DOBANDA LA SUMA CHELTUITA DIN BANII LOR. Adica ai luat din acei 60 de mil doar 13 mil, ei nu-ti calculeaza dobanda la toata suma de 60 pe care ai fi putut s-o iei ci doar la cea pe care ai utilizat-o. Sper ca m-ai inteles.