| Anda1197 a întrebat:

Funda! Organizez o petrecere in pijama! Imi dati si mie niste idei de jocuri, activitati ceva? Va rog sau sa-mi dati site-uri cu idei! Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Ralu_7317 a răspuns:

Buna, sa stii ca eu ador petrecerile in pijamele! mie imi place ca atunci cand organizez petreceri in pijamale parintii mei sa nu fie acasa, asa ca cumva cumva ii conving sa plece big grin, dar nu inainte sa-mi dea bani. laughing Ei bine ati putea comanda pizza, si sa faceti impreuna un coctail de fructe, impreuna, pentru ca va ve-ti distra. va faceti unghiile reciproc, parul, va puteti bate cu perne, sa va faceti un make -up, sa povestiti despre intamplari amuzante, sa jucati adevar si provocare, asculati muzica, faceti farse la telefon, fiecare sa dezvaluie un secret de-al ei, de ce baiat ii place, sa vb cu baieti si sa le faceti in ciuda ca voi sunteti toate acolo, si ei nu pot sa vina, sa "barfiti" despre baieti, cine este cel mai frumos, etc puteti si sa probati haine, sutiene laughing pentru decor, te sfatuiesc sa pui multe, multe perne si paturi in jur, ca sa stati comod, pune si lumanari parfumate, si stati doar la lumina acestora ca sa fie o lumina mai stranie, si sa va uitati la un film horor si sa mancati popcorn, cel mai bine ar fi sa faceti voi popcorn la microunde, ca sa fie cald, atunci cand il mancati. Sper ca te-am ajutat! pa big hug distractie placuta. :* funda? big grin

9 răspunsuri:
| Anda1197 explică:

Multumesc tuturor! Nu stiu cui sa dau fundita... Am sa vad dupa petrecere:*

| PikaRawrr a răspuns:

Buna! big grin
Si eu am avut o petrecere in pijama.
Pai: ai jocuri de genul Twister sau monopoly.atunci jucati'va
Daca stai la curte si ai gratar poti face MARSHMALLOW's.se gasesc la careffour sau kaufland.
Puteti sa depanati amintiri sau sa faceti maratonul filmelor de groaza sau de dragoste.
Apoi sa stati treze toata noaptea.
Nu stiu.astea au fost doar niste idei.mai gasiti voi ce sa faceti ^_^

| Anonime a răspuns:

Ati putea juca adevar sau provocare, sticluta, uite aici mai multe detalii http://www.roportal.ro/......e-1924.htm sau http://www.viata-stil.com/archives/2623 Funditaa :o3

| LexieG a răspuns:

Poi uite ce ar fi distractiv si perferct pentru acest tip de petrecere:
-Uitati-va la filme de groaza sau alte tipuri de film
-Mancati pizza,popcorn si beti suc in timp ce vizionati big grin
-Jucati adevar sau provocare
-Jucati monopoly,nu te supara frate, remy, jocuri cu carti
-Sunati cu numar ascuns pe cineva
-Vorbiti despre baieti, de cine va place etc...
-Si elementul specific petrecerilor in pijama:BATAIA CU PERNE

P.S: Daca sunati pe cineva cu numar ascuns, in loc sa ii spuneti:Alo... mai bine ii ziceti: Hristos a Inviat.Ii mult mai amuzant laughing

Sper ca te-am ajutat. fundita big grin

| BMW200 a răspuns:

Adevar sau provocare big grin

| terminallyCapricious a răspuns:

Pai ai putea juca adevar sau provocare cu sticluta,schimb de secrete,va faceti unghiile\parul,bataie cu perne, pune coada magarului, aruncati cu pungi de apa de la balcon(bineanteles ca...in oameni;-) ),

| madymeow a răspuns:

Jocul cu post-it
Nu conteaza numarul de jucatori, cu cat mai multi, cu atat mai bine. Fiecare jucator isi alege un personaj celebru si ii scrie numele pe un post-it pe care il lipeste pe fruntea vecinului din dreapta. Jocul incepe dupa ce toti au cate un post-it lipit. Fiecare jucator trebuie sa-si ghiceasca personajul, punandu-le intrebari celorlalti. Se raspunde numai cu "da" si "nu". Atata timp cat raspunsul e "da", jucatorul mai are voie sa puna intrebari. La primul "nu", vine randul urmatorului jucator. Castiga cine descopera primul personajul lui. Sau se joaca pana ramane o singura persoana care nu a ghicit.
Mima
Minim 3 jucatori. Fiecare jucator scrie pe o hartie un nume de film, o expresie, un personaj celebru, sau pur si simplu un cuvant oarecare. Biletelele se amesteca. Primul jucator extrage un biletel si va trebui sa mimeze si sa-i faca pe ceilalti sa ghiceasca. Nu e voie sa se vorbeasca. Se pot stabili insa unele semne de la inceput. Se poate juca si pe perechi.
Nici da, nici nu
Regula jocului: jucatorii nu trebuie sa pronunte "da" sau "nu". Orice alte cuvinte sunt permise. Se poate stabili un timp, spre exemplu un minut, in care sa nu se pronunte cuvintele interzise. Se alege un jucator care da raspunsul si altul care ii pune intrebari. Exemplu: "nu-i asa ca te cheama Andrei?". Cine pierde poate primi porunci sau se poate calcula un punctaj.

3. Desen pe baloane
Oferiti-le copiilor cate un balon si o carioca si cereti-le sa deseneze fiecare un sentiment...

7. Cautarea comorii
Ascundeti prin casa diferite indicii care sa conduca, in final, la gasirea "cufarului" cu comoara...

Simon spune….: Se alege dintre jucatori o persoana care va fi Saimon. Saimon va trebui sa le spuna celorlalti ce sa faca. Ceilalti trebuie sa faca ce spune acesta doar daca acesta spune corect: " Saimon spune sa sariti!"; "Saimon spune sa dansati"; "Saimon spune sa nu va miscati!" Insa daca va spune doar: " Sariti!"; sau "Dansati", fara "Saimon spune…" atunci ceilalti nu trebuie sa execute. Au voie sa greseasca doar de trei ori.

5. Premiati cea mai traznita tinuta

Tinutele trebuie sa va reprezinte, dar nu uitati sa le adaugati si un plus de originalitate. Mizati pe accesorii: esarfele, brosele sau fularele pufoase pot fi de mare ajutor. Fiti cat mai creative si macar pentru o noapte, transformati-va pijamaua in cel mai trendy outfit. Intrati in pielea unui personaj ori a unei vedete. Eventual, organizati si o sesiune de autografe.

| pufosenieadorabila a răspuns:

Buna! ati putea face foarte multe chestii. si eu am dat o gramada de petreceri puteti juca :
-adevar, provocare, procent sau tupeu
-sa va machiati una pe alta
-sa va imbracati si sa va machiati si sa va faceti poze
-sa va legati la ochi si sa aveti un ruj in mana si sa va rujati asa pe gat unde nimeriti
-fantanita
-prinselea
-ascunselea
-sa va uitati la un film horror [ exorcism of emily rose ]
-sa va bate.ti cu perne
-sa va faceti manichiura pedichiura
-daca sunteti macar 8 minim sa aveti un juriu de 2 si sa va machiati si cel mai bun machiaj va primi o bomboana ideea este sa va distrati
-sticluta
-lapte gros
-sa sunati cu numar ascuns #31#07., mai bine pe prieteni si ii spuneti ce fac eu m.am c***t ieri in gradina laughing)))
-concurs de dans prima isi alege o melodie dansati
-karaoke
-sa va faceti parul
-sa puneti pe un scaun mai putin bun asa mai negru vedeti voi colorant alimentar rosu si cand se aseaza dupa spuneti ai c***u? laughing) sau iti pui tu colorant in nas si spui imi curge sange laughing)
-si pentru design asa poti pune multe perne si ceva pufos sa fie mai bine
-sa va udati cu apa
Sper ca ti.am fost de folos te pup :* succes la petrecere sa fie cea mai tare! daca vrei poti sa imi dai funda daca nu sa stii ca nu ma supar big hug :*

| Petcu_Edi_1998 a răspuns:

Nu