| NebunaTha a întrebat:

Heeei happy!
1. Ce nume de fete va plac cel mai mult? happy
Credeti ca exemplele de mai jos sunt frumoase? Explicati :
Rafaela
Oana
Ramona
Andreea
Cosmina
Denisa
Mihaela
Adelina
Alexandra
Bianca
Stefaniabatting eyelashes

5 răspunsuri:
| UNfriendLY a răspuns:

Bianca, Oana, Ramona, mie astea-mi plac big grin

| iulia_9095 a răspuns:

Iti voi da semnificatia acestor nume,mie imi plac urmatoarele nume: Ariana,Maya, Alessia, Ralucathinking
Rafaela provine de la Rafael=Numele provine din ebraica, Repha-el - Dumnezeu a vindecat.
Oana=este derivat de la numele Ioana=Provine de la Yochana, nume evreiesc, insemnand binecuvantarea Domnului
Ramona=Varianta catalana a numelui Raymond.
Andreea=Provine la Andreas, nume masculin grecesc care inseamna razboinic.
pentru Cosmina, Denisa Alexandra, si Stefania nu gasesc
Mihaela=Provine de la o expresie ebraica insemnand: cine se aseamana cu Jehova?
Adelina=Derivat din numele Adela. Adela provine din cuvantul german - adal-, adal reprezinta nobil.
Bianca=Nume de origine italiana, inseama alb
Mult succes la alegerea numelui potrivit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oana,andreea,denisa si bianca astea-s pref mele din lista asa
imi place foarte mult abigaill

| Dacianna a răspuns:

Ramona, Denisa, Adelina, Alexandra ( numele meu love struck) si Bianca mi se par cele mai draguta din lista de mai sus

| YsaDenii a răspuns:

Denisa Adelina Alexandra si Bianca imi plac mie pentru ca si prescurtarile lor sunt dragutse Deny Ade Ale si Bia