| judygreer a întrebat:

Hei. Dati-mi si mie o idee. Ce as putea sa-i cumpar prietenului meu de la mare? Sa fie dragut, dar nu kitchos. :d

4 răspunsuri:
| UnicornulFericit a răspuns:

Buna.
in primul rand exprimate mai bine am cautat in toate dictionarele din lume si nu am gasi cuvantul "kitchos".
Un prosop de baie cu sigla echipei favorite, un lucru care sti ca ii place foarte mult, ii poti lua ceva care sa ii arate cat de mult il iubesti(daca prin prieten vrei sa spui iubit), un vapor facut sin schoici naturale, un tricou sau diferite obiecte de imbracaminte sau uz personal. Un suvenir frumos pentru ca am vazut ca sunt foartet multe magazine de suveniruri la mare.Sunt sigur ca iti va vveni ceva in minte cu care sa il impresionezi. E doar decizia ta asa ca BAFTA! Funda plsss!

| sy46 a răspuns:

Un tricou, ii strangi niste scoici frumoase

| zinsi a răspuns:

Un pupic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as vrea un prezervativ fosforescent.

"kitchos" sau "kich" este un ajectiv fiind folosit ca jargon. ele defineste ceva naspa. Exemplu o dacie modificata kichos (si vezi pe strada cum arata o dacie ''tunata'' in sensul rau al cuvantului)