| anonim_4396 a întrebat:

Hei!

ma plictisesc yawn...

ce sa fac? dar nu afara, pentru. ca ploua.:

Răspuns Câştigător
| Roxana90roxana a răspuns:

Navigheaza pe retelele sociale: facebook twitter my space hi5 sau pe ce m-ai ai tu cont, daca ai.

invita o prietena la tine, sau mai multe, sau te duci tu la ele

cauta ceva pe net : de exemplu melodii noi pe youtube

uita-te pe o revista... online sau daca o ai acasa.

cauta ceva interesant pe google.si sigur nu te vai mai plictisihee hee

sau fa-ti pozetongue

fah o conferinta cu cativa prieteni pe mess si jucati ceva amuzant sau vorbiti despre ceva
bancuri poze filme etc.tongue o idee buna. uitate la un film joaca un joc. gasesti tu ceva:d bafta.

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Punete sa faci treaba in casa.

| Daria a răspuns:

Citeste(chiar daca nu te tenteaza ideea sa stii ca sunt carti foarte interesante)winking,canta(fa coveruri pe melodiile care iti plac),danseaza,deseneaza(sunt tutoriale pe youtube care iti arata cum sa desenezi pas cu pas,sau carti in domeniu),fa poze artistice,cheama o prietena la tine si va distrati cum vreti voi, uita-te la filme sau seriale pe net, asculta muzica sau dormi.happy

| AndutzaAndu a răspuns:

Poți dormi laughing, citi ceva, poți să vezi un film, să te joci un joc, vorbești la telefon... răspunzi la întrebări pe TPU, asculți muzică...

| Mikiee a răspuns:

Daca iti place moda incearca.ti norocul pe looklet.com [asta.i linkul meu: http://looklet.com/user/527497/looks ]
poti sa incerci sa joci Uno online, sa te uiti la dilme, citeste o carte, incearca sa scrii versurile melodiilor pe care le asculti si invata.le [ www.versuri.ro ]...aio groaza de posibilitati.

| Diana_3108 a răspuns:

Paiii...eu cand ma plictiseam faceam:
1. un site
2. mai stateam pe facebook
3. am downloadat un jurnal cu parola si am scris toate in el
4. am jucat imvu
5.imi faceam unghiile
6. puneam muzica la maxim si inventam coregrafii
7.scoteam poze la imprimanta si le desenam
8. faceam pozeee multe si le modificam
9. vorbeam cu prietenii la tel
ai multe de facut\dancing

| Bluu08 a răspuns:

Cauta jocuri noi pe pc...raspunde la intrebari pe tpu.gasesti uwinking

| luvisluvbby a răspuns:

Uita-te la un film, asculta muzica, gaseste un joc la pc frumos si joacate. scrie, compune poezii, aminteste-ti de ziua cuiva, vorbeste cu mama ta, fa curat in camera, uitate la Tv, gandeste-te la ce poti face maine, vorbeste la telefon, gateste. sunt multe lucruri... acum tu decizi ce faci. kiss si cui vei da funda. pup

| EuBorak a răspuns:

Citeste o cartelaughingglmnujthinking inventeaza un dans cheamati o pr

| WalKGhosT a răspuns:

Poti citi o carte mai usoara, te poti juca un joc cu prietenii pe mess sau chemi o/un prieten/a pe la tine daca sta aproape. ps: de vineri se incalzeste si se mai raresc ploile.

| oOSmileoO a răspuns:

Uite eu sunt in casa ca si la mine e vremea cam ploioasa si am chemat niste prieteni p la mne...asta poti sa faci si tuwinking

| Mishoo a răspuns:

Dragosteeeeee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Citeşte
2. Dansează
3. Cântă
4. Fă-ţi ordine în sertar
5. Ascultă muzică
6. Uită-te la TV
7. Răspunde pe TPU
8. Ajută-ţi părinţii.

| Tauru13 a răspuns:

1. Cauta un cuvant in engleza[ex:house] si repeta-l de multe ori pana o sa ti se para amuzant.Incearca
2. Citeste bancuri
3. Joaca jocuri logice
4. Fa ceva teme sau munca ca sigur iti trece plictiseala

Dai si funda?:X

| Ursuletrozy a răspuns:

.Joaca-te si tu

| Ioana_2250 a răspuns:

Păi ai putea să iei o carte să o citeşti.sunt sigură că ai vreo carte prin casă. poţi să-ţi faci un cont smug la un joc ceva... poţi sta pe mess să vorbeşti cu prietenii. ( eu niciodată nu mă plictisesc pe messlaughing ) Nu mai ştiu thinking fă ceva ce îţi place cel mai mult.asta bine înţeles în casă. dacă ţie frică de ploaie.eu una în locul tău aş ieşi afară şi aş dansa în ploaie. sună foarte binee crede-mă tongue. hai baftă.

| Anutzushka a răspuns:

Fa-ti un cont pe ladypopular, e super joku' ...sau asculta muuzica pe youtube

| ScumpikGirl_3388 a răspuns:

Joaca-te jocuri...
Punete la un puzzle
Cheama prietenii la tine...
Curateniebig grin
Baftahappy

| justinbieber3388 a răspuns:

Joacatepe calculator sau vorbeste pe mess,trimite mesaje pe telefon uitate la TV asculta muzica si canta, uitate la un film(eu iti recomand dansul dragostei 3, the night before christmas, wanted8, blody mary)danseaza fa ce iti place sa faci din ce am scris aici!:d

| Goguls a răspuns:

Poti sa stai la calculatorte,joci un joc, vorbesti cu prietena ta, asculti muzica, sa te uiti la un film... etc. Poti face ceia ce iti place big grin