| JosCenzura a întrebat:

Am 13 ani, si cam 1.51-1.53
thinking Si 51 kg.As vrea sa slabesc 4-5 kg in 2-3 saptamani, sau o luna in cat timp se poate. Ma puteti ajuta? Adica, sa imi spuneti niste exercitii, ce sa mananc si orele la care sa mananc. Fundaahappy

1 răspuns:
| Suzette a răspuns:

Mancare: carne de pui.peste.salate.fructe.cereale(dimineata).Poti iesi in parc cu prietenii cu bicicleta/rolele sau chiar si cu coarda. Evita liftul, urca scarile.Ai mare grija sa nu urmezi diete drastice pentru ca esti in crestere, iar trupul tau este intr-o continua schimbare si are nevoie de o nutritie sanatoasa. Evita sa mananci la ore tarzii.Mult succes!:*