| Marion_Fanbartoli_1984 a întrebat:

As vrea sa ma apuc sa scriu un roman, numai ca nu stiu despre ce.Nu vreau sa fie un roman de dragoste, ceva care sa iti starneasca interesul. Ceva horror sau SF.Chiar si asa, nu stiu ce titlu i-as putea pune.Ma puteti ajuta cu ceva titluri interesante?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Marii scriitori au scris intai romanul si pe urma i-au pus titlul. Poti sa scrii despre ce vrei tu dar trebuie intai o mica experienta in domeniu. Adica sa fii citit cateva sute de romane si sa ai idee de felul cum se scrie o carte. Sunt niste reguli.
Vad ca gramatical stai bine ceea ce ma bucura enorm. Tinerii nu prea mai stiu sa scrie corect. Succes!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sunt sigur ca daca ai aduna material de pe acest site, ai avea suficient nu numai pentru un roman, ci pentru 5. Mai ai avea nevoie si de ceva talent si putina inspiratie, dar tot la fel de sigur sunt ca asa ceva nu-ti lipseste. Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand iti pui intrebarea "despre ce sa scriu?" e clar ca nu ar trebui sa scrii.

| Ane-mari_Denisa_1979 a răspuns:

Daca vrei sa fie hororsurprise mana sangeroasa
-capul mortului(Numele acestuia)
-casa blestemului

iar la SF :-22 de ani cu ghinion
-intamplari halucinante
-2 fete paranormale(paranormalele)
Si ce mai iti place tie aper ca te-am ajutat eu am scris 2 romane pana acum happy