| anonim_4396 a întrebat:

Care a fost cea mai amuzanta faza din viata voastra? Sau cel putin de la scoala/liceu? Dar cea mai jenanta?
Spuneti cat de multe vreti! Cele mai tari primesc fundita mare!
Am si eu cateva:
Eram in clasa a 5-a si eram pe hol. Era un baiat care imi placea si voiam sa vorbesc cu el. Cand a iesit din scoala (cladire-apoi a intrat in curtea scolii) am inceput sa il alerg si el alerga de mine. M-a vazut foarte multa lume si imi venea sa intru in pamant.

Eram la gradinita si in fiecare pauza aveau voie sa iesim afara. Eu si o prietena buna ne jucam si dintr-o data a inceput sa-mi curca sange din nas. Am plecat acasa, iar a doua zi cand am vrut sa vorbesc cu ea, pur si simplu ma ferea. A fost cel mai jenant moment.

Ma uitam cu vara-mea la un film horror si mancam popcorn. Ea avea mana in punga (popcorn la punga) si manca cand erau faze mai stiti voi. Si am ajuns la faza aia " Nu deschide usa". Apoi a inceput sa spuna asta de vreao 5-6 ori. Am dus incet mana la spate cu o papusa din preasma si cand vine momentul ala horror dupa "Nu deschide usa" pun papusa pe umarul ei si arunca punga in aer. Tot popcornul pe parul meu ^.^

4 răspunsuri:
| Cetateanulturmentat a răspuns:

Amuzant a fost atunci cand am venit acasa cu o sticla de pepsi blue, daca mai stii si pentru ca o agitasem tare peretii camerei mele erau foarte cool. Alb cu albastrul, si dupa mi-a placut asa de tare ablastru pe pereti ca mi-am revopsit-o in albastru.
Alta intamplare tare a fost la scoala cand un coleg a adormit si cu o carioca i-am unit (ideea mea aplicata de altii) sprancenele. Fata profei de franceza a fost de pus la dosar.
Din nou amuzanta, pentru ca am fost o clasa de nebuni: aveam biologie si nimeni nu avea chef, asa ca, copiii copaci s-au apucat sa bata in banci deodata pana a plecat profesoara.Am avut ceva problema dar s-a terminat ok.
O tin pe-a mea cu intamplarile amuzante:eram prin clasa a 6-a si asteptam la usa la laboratorul de info ca profa mereu venea pe la si un sfert.Si cum coridorul era destul de ingust si noi ne impingeam ca handicapatii, am rupt o bucatica de lemn din lambriu, dar se vedea...Am trimis o colega sa zica ca ii e rau sa mearga sa isi ia pastile din clasa, dar sa se duca sa cumpere un superglue ca sa-l lipim.Dar nu am luat in considerare ca geamul din laboratorul de info avea vedere exact la magazin. Profa s-a panicat atat de tare ca a pornit alarma de incendiu.

Cred ca cel mai jenant moment al meu a fost atunci cand niste studenti din Estonia au venit la noi la scoala, si clasa m-a propus pe mine sa le prezint scoala. Pana aici ok dar m-am balbait putin la cuvantul ''succes'' si a iesit cu totul cu totul altceva din ce vroiam eu, si diriga a auzit, si a facut niste ochi mari la mine si aproape ca m-a intimidat.

| Against a răspuns:

Cand am lovit proful din reflexie

| Apopei_Marinela_1980 a răspuns:

Cand aveam 4 ani mama plecase de acasa si tv-ul era pe manele si nu am putut scgimba canalul si pana cand a venit ea stiam fiecare manea big grin