| lungudragos a întrebat:

Ce faceti? Imi place foarte mult sa citesc si sa fac versuri. Ce ziceti incercam ceva? Eu am facut cam atat. doriti sa continuati voi?

Sunt doar o pata, pe al iubirii covor
Sunt o chitara fara acordor
Sunt doar o pana ce pluteste usor
Impratsiindu-si parfumul inodor.
Sunt ca o umbra iesita din decor.
Insa tu esti, tu esti speranta
Fiinta pentru care mi-as da viata
Mi-as vinde existenta
Doar sa-ti mai vad o data fata.

4 răspunsuri:
| lungudragos explică:

Mulţumesc tuturor
Cu ajutorul vostru încep să simt că fac parte din decor. Deja parfumul devine frumos mirositor, nu mai stau să-i plâng de dor în dormitor. Că ştiu că o să vină şi o să mă ţină de mână, nu a fost o relaţie şi ştiu că nu e nimeni de vină. Până acum căutăm o lanternă să aprind o lumină să nu mă pierd în întuneric. Deja nu mai e poezie, e rap. Poate puţin forţat dar versurile eu le-am creat. Nu-mi place lumea care se laudă dar mi-aş dori să văd o sală-ntreagă cum mă aplaudă.
scuze că nu am mai stat să le aşez. Au fost făcute pe loc şi sunt şi de pe telefon. Ce părere aveţi? O seara plăcută.

| cristina_2603 a răspuns:

Wow
imi place mult
parerea mea e ca numai tu poti continua.
bravo, sa nu te opresti sa faci poezii, ai talent

| listarlove a răspuns:

Sunt de acord cu cristina_2603, chiar ai talent

| Alexandrualex a răspuns:

Superb
esti foarte bun continua ca nimeni nu mai poate face asta