| Mέℓℓ a întrebat:

Cine stie cat tine vacanta de Paste? Unii spun ca scoala incepe miercuri pe 22 sau ceva de genu'. Altii spun ca sunt 2 saptamani de vacanta.Cine poate sa-mi dea un raspuns sigur? Funda love struck.

Răspuns Câştigător
| Camytza2003 a răspuns:

Vacanta de Pasti tine 1 saptamana si 2 zile.Adica scoala incepe pe data de 23 aprilie. Urmeaza 1-4 mai liber. Sper ca te-am ajutat. Funda?

13 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Şcoala începe Miercuri 23.04.14!

"Cursuri – miercuri, 23 aprilie 2014 – vineri, 20 iunie 2014" - SURSA :
http://www.edumanager.ro/docs/ordin_structura_an_scolar_2013_2014.pdf

Toate cele bune.

| stlucian a răspuns:

SEMESTRUL al II-lea

10 februarie 2014 – 11 aprilie 2014 -CURSURI

12 aprilie 2014 – 22 aprilie 2014 - VACANŢA DE PRIMĂVARĂ

23 aprilie 2014 – 20 iunie 2014 - CURSURI

21 iunie 2014 – 14 septembrie 2014 - VACANŢA DE VARĂ

sursa:

http://www.gandul.info/......a-11125803

| Seepty a răspuns:

Vacanta e pana pe 22 Aprilie (Marti) iar Miercuri mergem la scoala.
FUNDA?

| rememberme24 a răspuns:

Si eu eram in dubii cu privire la acest lucru, asa ca joia trecuta l-am intrebat pe directorul scolii in care invat cand reincepe scoala, si m-a asigurat ca vacanta de Pasti dureaza o saptamana si doua zile, adica scoala incepe miercuri, 23 aprilie.Mai avem apoi vacanta prelungita de intai mai, care dureaza 4 zile(1-4 mai)

| TheFallen666 a răspuns:

Scoala incepe miercuri!

| cecilia123 a răspuns:

Ţine o săptămână şi 2 zile.Adică săptămâna asta şi luni şi marţi, miercuri mergem la şcoală.winking

| Axin_Luci_1984 a răspuns:

Http://stirileprotv.ro/......e-men.html vacanta dureaza 2 saptamani zice si la PRO TV

| Axin_Luci_1984 a răspuns:

Http://stirileprotv.ro/......e-men.html vacanta dureaza 1 saptamana si 2 zile zice si la PRO TV scuze am gresit :D

| RainbowDash1 a răspuns:

Azi dimineata a dat pe PRO TV : vacanta se tine pana pe 22, iar de miercuri incepem scoala. Funda? :X

| DianaStefana a răspuns:

Păi, începe de pe data de 11 si se TERMINĂ pe 22 aprilie (abia pe 23 începem scoala) Sper ca te-am ajutat! Distreaza-te!

| qCrotal a răspuns:

Miercuri incepe sigur nu miercurea asta, cealalta... Pe 23

| Lauracrist a răspuns:

Vacanta tine pana pe 22 aprilie inclusiv. Dupa aceea mergem miercuri si joi la scoala, iar vineri, pe 25 aprilie, nu se mai vine pentru ca sunt cercuri

| RobbC a răspuns:

Conform Ministerului Educatiei si al Invatamantului, cursurile se termina Vineri, 11.04. 2014 si incep Miercuri, 23.04. 2014 (Luni si marti fiind primele doua zile dupa Paste. Sper ca te-am ajutat!