| Aleehelovee a întrebat:

Trebuie sa fac o compunere cu titlul " Primavara-n sarbatoare", dar n-am nicio idee. Imi puteti da o idee generala, cam ce as putea scrie. Dau Fundaa:*

4 răspunsuri:
| SoundTHeWave a răspuns:

Scrie despre contrastul de culori atunci cand infloresc pomii si florile, sunetele suave ale pasarilor care se intorc din tarile calde, caldura care devine din ce in ce mai placuta, pastele.

| DanielaGroza a răspuns:

Poti scrie despre concertul pasarilor, despre pomii care si-au schimbat vesmantul, despre covorul verde de iarba strajuit de flori multicolore etc.
Sper ca te-am ajutat. Funda? happy happy happy

| StefanSK8er a răspuns:

Primavara ies ghioceii si se ciocnesc oua. Iubesc primavara. sfarsit