| strawberry666 a întrebat:

Hei:*
vreau si eu analiza morfo-sintactica a cuvantului "la imparat" din propozitia: "Pleca el la imparat."
mersi >frumosbig grin

14 răspunsuri:
| lol1232 a răspuns:

La imparat-complement circumstantial de loc exprimat prin subst comun siplu, gen masculin, numarul singular precedat de prepozitia simpla"la" caz acuzati bafta :d

| ΔH a răspuns:

Este interzisa rezolvarea temelor pe TPU

| Liviu a răspuns:

Mori eu pe animalele astea care isi fac cont doar pentru a le rezolva lumea temele'...
Pune mana si invata si lasa TPU

| Papusicaaaaaa12321 a răspuns:

La imparat : substantiv comun precedat de prepozitia simpla "la", cazul nominativ, complement circmstatial de loc

nu mai stiu asa bine a fost mare vacanta dar cred ca e binehee hee

| ♡ No Name -->An0nim;x! ♡ a răspuns:

La imparat-complement circumstantial de loc exprimat prin subst comun siplu, gen masculin, numarul singular precedat de prepozitia simpla"la" caz acuzativ happy

funda pls big grin

| strawberry666 explică:

@andym happy
draga, nu rezolv teme pe TPUbatting eyelashes doar ca nu eram sigura ca nah. a fost vacanta.
in fine. multumesc pentru raspunsbatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaaaaa la imparat= substantiv comun simplu, nr. sg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau si eu analiza morfo-sintactica la cuvintul frumos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oarba dupa voi

| mari9999 a răspuns:

Fii atent: la imparat complement circumstantial de loc exprimat prin substantiv " Asta e analiza "morfo-sintactica"! Funda!?

| Milii_Alexei_1977 a răspuns:

Dar la cuvintelebig grinumnealui, dumnealui, dumneavoastra, dumneavoastra, dumnealui

| Deea_Iryna_1999 a răspuns:

Buna vreau sa analizez morfo-sintactic cuvantul Este

| Birsan_Andrada_1980 a răspuns:

Heyy!
La imparat=substantiv comun simplu,genul masculin,nr sg,este precedat de prepozitia "la', cazul nominativ, functia sintactica de subiect.
Funda?; o3