| JustSmoke a întrebat:

Cum as putea sa imi albesc dintii acasa? [Va rog nu raspunsuri gen : spala-te pe dinti ] Ma spal pe dinti in fiecare dimineata. dar pe langa astea ce as mai putea sa fac?happy

14 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Doar dimineaţa? Normal e să te speli după fiecare masă.

Înceacă să-i albeşti cu bicarbonat de sodiu sau sare.

| pisicutza2001 a răspuns (pentru Rockart):

Da' ce? Tu te speli pe dinti dupa fiecare masa?

| Rockart a răspuns (pentru pisicutza2001):

Evident. straight face

| deedeetzi a răspuns:

Sa te speli cu bicarbonat de sodiu, sau sare happy Dar cu bicarbonat nu mai mult de 2 ori pe saptamana!

| Mihaita23 a răspuns:

Du-te la dentist si o sa tii imbrace(adica o sa puna un strat alb de... ceva alb).Si eu m-am duce da numa peste cativa ani.

| paranteză a răspuns:

Buna.Ai putea sa te duci la un doctor macar odata pe luna pentru albire.

| BlackBoyR01 a răspuns:

Du-te la un dentist si o sa ti albeasca

| BlackBoyR01 a răspuns:

Du-te la un dentist si o sa ti albeasva

| MortemAeternum a răspuns:

Just don't smoke.

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici despre albirea naturala a dintilor, experienta personala

http://mariabeautytips.wordpress.com/......i-sfaturi/

| Soldier92 a răspuns:

Foloseste acest produs : http://www.shop-bucuresti.ro/......dbb63.html

Foarte eficient si bun. il folosesc si eu. Funda?

| Bubulik16 a răspuns:

Exista multe solutii.Una dintre ele, care e si cea mai simpla este sa mananci cate un mar pe zi.Chiar albeste! Sau te poti interesa de o pasta de dintii care sa te poata ajuta (intreaba medicul dentist).Mai exista insa, pe internet retete simple cu ajutorul carora prepari singura acasa diferite...solutii naturiste (daca apelezi la aceasta varianta, ai grija sa nu pastrezi prea multe zile amestecul, deoarece nu contine chimicale care sa-l pastreze in starea initiala). Sper ca te-am ajutat!

| Theodora27 a răspuns:

Buna! si eu am intrebat dentistul daca dicarbonatul de sodiu albeste dinti! si eu ma spal asa si chiar merge! incearca!

| Theodora27 a răspuns:

Buna! eu iti spun ca merge cu bicarbonat de sodiu, eu chiar am incercata si este adevarat...incearca!