| Jasmiiiinnne a întrebat:

Mai este putin si incepe scoala...
Cam de ce fel de caiete este nevoie in clasa a 7-a?
Si ce penare se poarta mai mult? laughing
Fara misto! laughing

Răspuns Câştigător
| YourShadow a răspuns:

Salut si eu trec in clasa a 7-a!
Mate:2 caiete studentesti mari(geometrie+algebra)
Romana:2 caiete unul studentesc si altul de teme
Muzica: 1 caiet de muzica
Geografie:1 caiet geografie
Istorie:1 caiet dictando sau studentesc
Biologie: 1 caiet biologie
Fizica:1 caiet studentesc
civica:1 caiet dictando
A doua limba:2 caiete studentesti
Tehnologica: 1 caiet de patratele
Penar negru cu ceva desene pe el...
cam atat daca e vreo materie pe care am utat-o spune-mi si am sa te ajut...
Vacanta frumoasa(cat a mai ramas din ea)!

8 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Puteam sa jur ca vacanta a inceput acu' 3 saptamani.Sunt eu ametit dar ce dracu'? Cu examenele astea si dus intors scoala-casa parca a durat o luna.

Caiete? Ia d-alea mari.Romana si mate.
Penare? De ce te-ai complica cu astea? Eu unul bag un pix un creion si daca incape si o rigla in buzunar si gata. Daca nu incape le bag in "traista".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu stiu ca si eu trec a-7 a dar cred ca, caiete studentesti ca o sa avem la teme si lectii de nu incap in altele

| En3Rgi a răspuns:

Caiete studentesti si mici.Penare nu se prea i-au la scoala.Iei un pix creion si ce iti mai trebuie si le bagi in ghiozdan.Asa a fot la mine la scoala.

| AfroBelgianu a răspuns:

Buna, Jasmiiiinnne

Caiete studentesti cu imprimeuri cool, de la Pigna si penare... nu este o moda oarecare, iti poti lua orice.

O zi buna, AfroBelgianu.

Răspuns utilizator avertizat
| Knife00 a răspuns:

Nu te pot ajuta. Eu n-am penar la scoala.

| Jasmiiiinnne explică:

Sora mea va multumeste happy! Am uitat sa specific ca sora mea avea nevoie de niste pareri big grin.

| SunOfThe a răspuns:

Mergi fara penar si fara pixuri, imprumuta de la colegi sau profesori.....asa fac eu! big grin
cat despre caiete vei vedea la inceputul anului in functie de ce materii vei face si cerintele profesorilor(unii vor vrea stundentesti, alti vor vrea 2 mici :teme acasa si de notite)....deci mai asteapta