| Mi16 a întrebat:

Heii` Va stresez si eu cu o mica problemuta sa ii zic asa. Deci eu vara asta am inceput sa fac "friendship bracelets" si am invatat o multime de modele iar bratarile pe care le am le port de obicei pentru ca normal sunt mandra de munca mea, cand ma duc undeva care cum vede bratarile mele imi cere si zice "hai lasa ca tu iti mai faci si o sa am amintire de la tine" straight face si am dat o gramada pana acum. Credeti ca e ceva in neregula daca cer 2-3 lei (in functie de model) pe bratara? Adica numai eu stiu cat m`am chinuit sa le fac si in plus si ata din care le fac costa ceva...big grin

Astept pareri, dau voturi tuturor si poate si funda...happy

Răspuns Câştigător
| anUcy a răspuns:

In opinia mea, chiar nu e nimic in neregula.Pana la urma urmei este munca ta si un timp pe care astfel, poti sa crezi ca l-ai irosit in zadar, pe cand puteai sa il utilizezi pentru a te distra si tu in vacanta, cum sunt sigura ca si ceilalti au facut. Daca bratarile tale sunt chiar atat de apreciate precum spui, ai putea castiga in acest fel si niste bani de buzunar, de care sunt sigura ca ai avea nevoie.Insa trebuie sa ai grija in ce fel te adresezi astfel incat sa nu superi ''cumparatorul''.Nu ma refer aici la faptul ca trebuie sa te adresezi intr-un fel cat mai elevat, insa unii ar putea intelege diferit si hiar s-ar putea supara.Insa, sunt sigura ca tu o sa te descurci si o sa reusesti sa-ti faci prietenii sa te inteleaga.Si inca ceva:daca ai putea sa ma ajuti si pe mine pe privat sa invat cum se fac bratarile, ti-as ramane recunoscatoare.Astept raspunsul tau si, pana una alta, BAFTA!:*

5 răspunsuri:
| FreakyFred a răspuns:

Suna a oportunitate de business pentru mine. Dar nu cred ca va avea succes.

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Dar nu ne stresezi deloc.Asta e tema site-ului, sa ne ajutam unii pe altii asa ca intrebarile tale sunt bine venite. Daca faci cadou bratara ca amintire nu poti cere bani pe ea cu siguranta. Daca iti cere cineva spune-i ca tii prea mult la ea si nu o poti da pe aceea care o vrea el dar ii poti face alta.De ce 2-3 lei? La Creativ e intre 6-8 lei una.Deci cel putin 4-5 lei poti cere fara griji si daca nu le convine pretul sa isi cumpere sau sa-si faca singuri.
Bye!

| LarisaMaria a răspuns:

Logic ca ar trebui sa ceri cativa banuti daca ai f multe cereri. Pentru ca pana la urma e munca ta. Succes :*

| oNuTzA_9405 a răspuns:

Mie mi se pare ceva chiar foarte in regulae munca ta si trebuie si ea rasplatita intr-un fel nu? sfatul meu cere pe ele sper ca am fost de ajutor si poate primesc si funda

| RaInBoW_6912 a răspuns:

Poi daca e munka ta trebuie sa ceri mai mult fii smechera 2-3 lei dadeam eu peo acadea cere vreo 10 lei in funct de cat ai muncit la acea bratara daca ai stat la ea cateva min ceri 5 lei. mult succes!