| Iiiiioana a întrebat:

Helau! tongue
am si eu o intrebare: vad la o gramada de fete OWN...
si nu stiu exact ce inseamna
adica am primit mai multe raspunsuri diferite si nu stiu care e adevarat :-s
ma ajutati?laughing

Răspuns Câştigător
| Pinxiee a răspuns:

To own [este in lb engleza] = A detine.
Stiu despre ce vb pentru ca si eu am vazut pe hi5 cu Own: x [etc].
Inseamna ca poza e a lui x chiar daca nu este x in poza[de exemplu].
Sper ca te-am lamurit cat de cat.
Bafta :*

5 răspunsuri:
| IndescribableChild a răspuns:

Adica poza "apartine" persoanei respective. Cu dedicatie.

| Tibi_4641 a răspuns:

Cand vezi o poza pe FB si cu cineva si scrie OWN X. de obicei inseamna ca acea persoana a facut poza [ TO OWN = A DETINE ]
Sper ca te-am ajutat happy

| capsunica13 a răspuns:

Se referă la îmi aparţine, e a mea.
O fundita te rog?

| Muffin_3405 a răspuns:

Own = a apartine.
"x" owneaza sau own "x" inseamna ca poza respectiva este a lui "x".
In general, cand unei persoane ii place o poza, cere "own".
sper ca te-am ajutat. big grin

| Utzu_3879 a răspuns:

Own de obicei se foloseste cand dedici poza respectiva cuiva big grin