| perenasop a întrebat:

Helau TPU. Shiba va cere ajutorul : Puteti sa imi enumerati niste carti [ + autorul ] care cuprind genul umor, romantism si erotism. Am prea mult timp liber, asta e. laughing
Please, please!
Multsumesc anticipat. -.-"
Z`by!

2 răspunsuri:
| LifeEndsWithADream a răspuns:

Sange satanic - Cristina Nemerovski
Este o carte foarte interesanta, se incadreaza exact in criteriile tale enumarate mai sus.
Si ai putea sa incerci si seria "Academia Vampirilor" - Richelle Mead. Stiu. titul suna cam ciudat, insa daca incepi sa le citesti (sunt 6 carti in total), nu te vei mai putea opri.
Multa bafta! Daca mai gasesti ceva carti interesante, sau daca ai citi deja carti care cuprind temele acelea, te rog sa le impartasesti si cu mine! big grin

| ewygirl a răspuns:

Cartile din colectia Twiligh (Twiligh-primul vol.; New Moon-al doilea volum; Eclipse-al 3-lea volum; Breaking dawn-al patrulea volum) scrise de Stephanie Meyer.
Cartile de Sandra Brown,si ele sunt frumoase [Umbrele Pasiunii,Matase frantuzeasca,Imaginea din oglinda,Sarada,Texas! Chase, Texas! Sage, 22 Indigo Place, Imbratisare in amurg, Panza de paianjen.etc)
Cartile de Amanda Qucik [Nechibzuinta,Rendez-Vous,Scandal,Seductie,Casa Oglinzilor,Capitulare,Deceptie,Fanta C, etc)
Nora Roberts -Adulter,Doamna furata, Martorul, Vanatoarea de comori...)
Peter Roberts- Prietena diavolului
Mandrie si prejudecata– Jane Austen
Ingeri si demoni – Dan Brown
Sincer alte carti nu imi mai vin in minte big grin...dar poti merge si intreba la biblioteca cam ce carti ti-ai dori si bibliotacara sa ti le recomande pe cele mai bune din acea categorie! Spor la citit!
PS: cele din colectia Twilight neaparat sa le citesti! Nu iti va parea rau! :X