| Panhead a întrebat:

Helau! Vreau si 5 exemple de colinde. Multumesc. happy :* :X

Răspuns Câştigător
| NoNameJunior a răspuns:

Bună!
,,Steaua sus răsare"
,, Plugul"
,, Astazi s-a născut Hristos"
şi multe altele aici:
http://www.versuri.ro/artist/gjdj_colinde+de+craciun.html
Succes!

7 răspunsuri:
| PrafDeNutellaCuGustDeCremitaAmestecataCuNesquik a răspuns:

Colindita, trei crai de la rasarit, o ce veste minunata, linu'i lin, steaua sus rasare

| CataAndreea99 a răspuns:

Poveste de Craciun; Altfel de Colind; Colindam Colindul; Dom-dom sa-naltam; Sus la poarta Raiului.

| AnneBre a răspuns:

Sculaţi gazde din pătuţ.
Trei păstori.
Domn, Domn să-nălţăm
Steaua sus răsare.
Astăzi s-a născut Hristos.

| SindyR a răspuns:

Trei pastori, Steaua sus rasare, Noi in seara de craciun, Colinda ciobanilor, O brad frumos.

| cozmyn3 a răspuns:

Sus la poarta Raiului; Deschide usa crestine; Steaua sus rasare; dom dom sa-naltam; Astazi s-a nascut Hristos. Funda? si daca vrei foarte foarte foarte multe colinde da doar click;) http://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4%83_de_colinde