| Beatrice a întrebat:

Imi puteti spune si mie un discurs frumos, pentru un spectacol, in legatura cu Craciunul? Sau un fragment de undeva.

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

De Craciun totul este posibil...
Craciunul, magie, implinire, bucurie si vis. Noaptea cand Domnul coboara. Este vorba de lumina, de culoare si speranta. Totul este frumos: si bradutul, si ghirlandele inconjurate de lumini si slujba de la Biserica, si Sarbatoarea Nasterii. Este atat de frumos ca nu merita sa fim tristi pentru nimic in lume, atata timp cat ni s-au dat toate acestea. In ieslea cea saraca, un Prunc Sfant ne aduce mantuirea. Ne deschide iar portile Paradisului. Sa privim inapoi cu iertare, inainte cu speranta, in jos cu intelegere si in sus cu recunostinta. Pacea si linistea sa ne fie calauza. De Craciun totul este frumos, totul este posibil. Sa ne bucuram impreuna de iubirea divina, si impreuna cu colindatorii sa-i cantam si noi Pruncului Sfant:
"La Viflaim colo-n jos
cerul arde luminos
Preacurata naste astazi pe Cristos"

9 răspunsuri:
| crisS a răspuns:

Http://predici.resursecrestine.ro/studii-Scurt-discurs-de-Craciun-129.htm

dai pe sageata verde pentru. download :) sper sa te ajute

| ralucaralu a răspuns:

Craciunul este ceva minunat pentru toti.Nasterea Domnului ne umple sufletele cu bucurii si sperante, de aceea noi am pregatit o scurta serbare. (stiu ca nu vroiai asta sa auzi dar nu prea inteleg la ce te referi)succes

| Beatrice explică:

Va multumesc... Dar un discurs in legatura cu craciunul nu de prezentare...

| oana1238105 a răspuns:

Eu va urez un Craciun fericit; si daca domnul ni-l da fericit, sa-l rasplatim fiind mai buni, daruind, fara sa mai tinem ura pentru nimeni, nu ne suparam si acceptam viata asa cum este, cu bune si cu rele.
Macar o zi din an sa il avem pe Dumnezeu aproape! Aceasta zi nu poate fi decat ziua de Craciun, ziua in care Mantuitorul nostru s-a nascut!
sper sa fie folositor!happy

| DeeaPustoaica a răspuns:

Craciun fericit!
Sarbatorile au sosit si iarna a venit! Ne-am adunat aici ca sa ne simtim bine si sa admiram un spectacol cu totul si cu totul diferit de toate! Va invit alaturi de mine, sa privim bucuria si implinirile Craciunului in cateva momente! Sa nu va plictisesc pofta de bucurie, vreau sa fac un anunt important: INCEPE SPECTACOLUL!

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Buna seara, si bine ati venit.
In aceasta seara va vom prezenta spectacolul de Craciun (al scolii X). In prima parte va vom prezenta scena X, si in a-2-a parte, vom prezenta Y.
Va uram distractie placuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna seara! Ma bucur ca sunteti alaturi de noi in aceata seara! Nu ma asteptam sa veniti in numar atat de mare(optional)! Sper sa va placa spectacolul fiindca noi am repetat din greu! Distractie placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu as vrea imi trebuie pentru scoala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall lla toti imi trebuie sa fac un discurs despre prezentare adica :trebuie sa introduc numele meu si ce vom prezenta eu ma ocup cu evenimentele culturale in clasa la mine plz caut rapid ...Multumesc multt