| Vegetto a întrebat:

Hey.
Am bagat la masina de spalat o bluza de culoare albastru inchis si cand s-a uscat am observat ca erau niste dungi (pete)albe pe ea.
Stie cineva cum sa scot petele acelea? Si de la ce s-au facut?

Multumesc.

4 răspunsuri:
| vreau1alint a răspuns:

Buna. De la detergent si nu cred ca le poti scoate.

| ceziy a răspuns:

Daca vrei poti face toata bluza alba cu clor... si petele alea, nu le mai scoti! :*

| mykids a răspuns:

Salut,acele dungi sau facut deoarece detergentul tau continea probabil o cantitate mai mare de clor care a decolorat haina, desigur incomplet si acele pete nu se mai pot scoate, imi pare rau, insa ai grija cand mai alegi detergent sa te uiti ca clorul continut de acesta sa fie in cantitate scazuta

| DoarAde22 a răspuns:

Pentru ca ai pus haine albe si albastre in acceasi tura. Si nu se pot scoate.sad