| Cathy_1290 a întrebat:

Hey! Am nevoie de aajutorul vostru.Am pus intrebarea:Cind apare luna plina? Am intrat pe:http://www.astro-urseanu.ro/fazele_lunii.html. Dar eu ma aflu in Belgia si nu stiu daca este aceiasi ora(pentru ca aici fusul orar este cu o ora in urma)si nu stiu daca este la fel si luna.Ma puteti ajuta va rog?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este la fel. Belgia este semnificativ mai la vest decat Romania. Cauta fazele lunii pe un site belgian.

| Flash a răspuns:

Nu prea am inteles ce e cu orele, dar fazele lunii tin de zile, adica atunci cand e in Romania luna plina, este si in Belgia.