| Alexiss25 a întrebat:

Hey! Dati-mi si mie niste titluri de carti dar sa fie gen mister ca "sherlock holmes".

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Poti incerca Agatha Christie, nu scrie chiar in genul lui Arthur Conan Doyle, dar cartile sunt de mister si sunt foarte bune.
Poti incerca de asemenea si cartile lui Raymond Chandler, in care actiunea are loc prin anii 50 si te duce cu gandul la filmele noir cu detectivi misteriosi si femmes fatales.
O alta scriitoare romanca de astfel de carti este Rodica Ojog Brasoveanu, cartile au mister si au si o parte umoristica. Personal, mi-a placut foarte mult stilul ei de a scrie, cartile sunt foarte usor de parcurs si iti face mare placere sa o citesti, in special seria cu Melania Lupu.

1 răspuns:
| MiAaa234L a răspuns:

Nu e chiar ca "sherlock holmes" dar iti recomand "Elevul Dima dintr-a saptea" Am citit-o de curand si e geniala big grin