| anonim_4396 a întrebat:

Hey...stiti povesti de groaza din viata voastra?(reale)

Răspuns Câştigător
| Bernoullie a răspuns:

Totul a inceput vara trecuta. Eram cu inca doi baieti : Liviu si Catalin. De obicei pierd mult
timp cu ei pe-afara. Am inceput sa ne jucam de-a fantomele. Jocul a continuat foarte mult. La un
moment dat am observat ca se facuse ora 18:00 Statusem cu mult mai mult decat ma lasase mama, asa
ca a trebuit sa intru in casa. Mi-a deschis usa un om pe jumatate chel cu fata palida. I-am multumit
pentru amabilitatea pe care mi-o acordase. El m-a rugat sa-l cobor scarile, caci avea baston. Cand am intrat in casa,
mama se uita mirata la mine. Mi-a spus :,, Te simti bine? Am aprobat. Iar ea m-a trasnit cu o intrebare :,, De ce vorbeai
singur in casa scarii? Simteam ca cad din pcioare. Vra sa zica batranul fusese doar o stafe. smug Dupa asta n-am mai putut dormi toata noaptea.

85 răspunsuri:
| MrsBrunetzyka a răspuns:

Dupa ce a murit bunicul meu, ne-am culcat toate care eram acolo ( 4 ) in aceeasi camera un a murit bunicul meu, eram la tara. eu cu verisoarmea de 19 ani am dormi in acelasi pat, iar mama pe patul unde a murit tataia si mamaie jos. bunica mea si cu mama au adormit, am ramas eu cu verisoarmea la tv. si cand mai uit asa prin camera m-am uitat si la fereastra, cand un deget se misca la geam, o alertez pe varamea si mi-a zis, ee ti-s-a parut, dar dimineata cand ne-am trezit am povestit tot si verisoara mea a zis, si eu am vazut ot pegeam o lumina alba care zbura pe la mijlocul curtii ( s-a dovedit a fi ingerul lui tataie ), si ca a visat ca a luat-o cineva de mana in pat si i-a spus : asta e locul meu ), si dimineata cand s-a uitat bunica mea la noi a spus ca nea gasit, bagate una in alta, si un loc liber. iar mai tarziu am descoperit ca o bancuta, grea cu picioarele din fier trasa mai inspre geamul in care dormim noi. Bunicul meu ne-a pazit.

Si tot asa, cand am venit de la scoala, eram singura, cand am intrat in sufragerie, am simtit miros de parfum barbatesc.

Nu stiu daca cea cu parfumul este adevarata sau doar imaginatia mea, dar aceea cu bunicul meu este adevarata!

| DianaDya12 a răspuns (pentru MrsBrunetzyka):

Cum spui tu.dar sa stii ca sufletele decedatilor nu au,, muschi'' ca sa traga ceva (in cazul tau, banca), nici o pana nu pot ridica, nu au putere deloc.

| Nicoara_Monica_1990 a răspuns (pentru MrsBrunetzyka):

Asta este adevarat. Si mie mi s-a intamplat mai demult ceva asemanator.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MrsBrunetzyka):

1. "s-a dovedit a fi ingerul lui tataie", nu exista ingeri
2. "nea" se scrie cu cratima.

Tarani analfabeti, vad "ingeri" dar o carte de gramatica nu vad.

| MrsBrunetzyka a răspuns:

@Crinutsa poate mama ta nu stia ca tu coborai batranul acela si a crezut ca vorbesti singura.

| AnemonaP a răspuns:

Odata, ma sculasem dimineata si am vazut-o pe mamaia mea(sora mamaiei mele) care vine aproape mereu la noi fiindca este singura si sta aproape de noi.Am vazut-o la geam.Adica geamul de pe hol.Statea cu spatele la mine.Eu stateam in pat si o mai vedeam cateodata ca se intorcea la mine, m-am dat jos din pat, credeam ca o sa se intoarca dar nu s-a intors.Ma uitam la ea si ea era cu spatele. M-am urcat in pat, si am auzit usa de la intrare ca s-a inchis.Adica plecase.Cand intrase cealalta mamaie a mea intrase in casa si am intrebat-o de ce a plecat mamaia mea.Si a spus ca nici nu a venit, ca daca venea, ce e musafir? mai tarziu pe la 10 a venit mamaia mea si ca sa-i demonstrz mamaiei mele ca a venit si a plecat am intrebat-o daca a venit la 8 si ceva, iar ea mi-a raspuns ca la ora aia nici nu mancase. Jur ca nu mint, si este adevarat.

| Demonul202 a răspuns (pentru AnemonaP):

Nu am inteles nimic din povestea asta.

| DouaPuncteIcs a răspuns:

Intr-oiarna eu si verisorul meu ne jucam in gradina la fantana cand am auzit niste fosnete insa nu le-am bagat in seama cand am auzit ca galeata a cazut in fantana ne-am dus repede sa vedem ce e si am vazut o mana neagra. atunci am fugit sai spunem mamei insa mama a zis ca era doar o cioara neam intors linistiti inapoi la fantana la joacalaughing insa in ceata am vazut o silueta neagra care alerga si in zapada erau pasi insa pasii se opreau adica trebuiau ca pasii sa fie si pe unde alerga silueta aia
ei bine nu crd ca ti se pare foarte de groaza insa daca erai acolo...
Si in ultimul timp in casa ma simt urmarita nu stiu de ce
ei bine...asta e o poveste adevarata

| Nicoara_Monica_1990 a răspuns (pentru DouaPuncteIcs):

Ai grija daca ti se intampla asta. Du-te la biserica ca si fa-ti sfanta cruce noaptea. Cand te frica gandeste-te la Domnul nostru Dumnezeu.

| madalinalove3226 a răspuns (pentru DouaPuncteIcs):

Da si eu m-am simtit urmarita, tot daca nu vedeam nimica.

| madalinalove3226 a răspuns (pentru DouaPuncteIcs):

Era intr-o seara de primavara, era vreo 20:00 cand m-am culcat.Cand m-am culcat am visat o silueata misterioasa de culoare neagra si m-am apropiat de silueta aceea.Si am intrebat-o cine era si ea mi-a spus in rusa,dar eu ne stiind rusa, am intrebat-o daca stie romana si ea a spus ca da, si am intrebat-o cine era, ea mi-a spus ca era Teresa Farago si am intrebat-o ce cauta aici, ea a spus ca se afla aici fara motiv.Ea m-a intrebat cum ma chema si cati ani am si eu i-am raspuns ca ma cheama Madalina Georgiana si am 10 ani, apoi Teresa Frago a disparut fara urma.
Da si acum ma urmareste, de fapt ma urmareste de cand aveam 8 ani.

| Cosmin86 a răspuns (pentru DouaPuncteIcs):

Invata sa pui o cratima... cum scrii acum e mai horror decat orice poveste.

| NinaY a răspuns:

La mine nu e vorba de fantome.
Sunt mai multe.
In primul si in primul rand, cel mai infricosator lucru care mi s-a intamplat a fost intr'o noapte, cand eu, ca fata nebuna ce sunt, am plecat cu o prietena in cimitir. Ea a mers sa caute mormantul unui prieten, si desi nu as fi vrut sa o las singura, am preferat sa astept mai departe de ea, vrand sa o las singura cu prietenul ei caci poate vroia stiu eu, sa vorbeasca cu el. Ea a ramas acolo, cat timp eu stateam si alergam de colo colo, dat fiind faptul ca alergatul printrun cimitir mi se pare distractiv. M'am asezat jos pe langa un mormant caci obosisem, si am asteptat sa termine prietena mea.Era intuneric bezna.Ma uitam in jur dar nu vedeam nimic.Am simtit ca o mana, o laba maree pe piciorul meu, si a chinuiam sa o dau la o parte.Si'a bagat ghearele intr'o parte a genunchiului meu, apoi a disparut cum a si aparut. M'am speriat, caci eram lac de sange(erau adanci ranile, sunt 3, si acum mai am semne), si am inceput sa tip, de data aceasta nu dupa ajutor, ci pe prietena mea, fiind ingrijorata ca ar fi putut pati si ea ceva.Am ramas acolo pana in zori, mai mult tarandu'ma, sa imi caut prietena.
Nici pana azi nu stiu ce s-a intamplat, si unde a disparut ea.Nu mi-am mai gasit niciodata prietena.nu stiu unde a disparut, daca a fost ucisa, sau ce s-a intamplat caci nu a fost gasit cadavrul ei.

Alta poveste ar fi cand eram la tara si m-am dus in gradina sa imi caut verisoara ce plecase pana la rau.Am ajuns in spatele casei si ghici ce vad.Era ceva ciudat, nu stiu exact ce, era noapte, si semana cu ceva foarte ciudat. Avea coarne foarte mari, parca scotea fum sau ceva caci il vedeam in ceata, pe cand tot restul era destul de clar. Avea 4 picioare, parca era bovina. Avea o coada lunga, dar totusi nu avea pic de blana.Era negru.Am privit ingrozita, dar cand am incercat sa fug, sa plec de acolo, am observat ca venea dupa mine.Am fugit in curte, unde a aparut o persoana imbracata in ceva subtire si de un alb murdar, mai mult gri, cu gluga pe cap.Nu i'am putut vedea fata.In fata mea era acea silueta, fantoma sau ce era, si in spate fenomenul acela cu coarne si.
Eram prinsa la mijloc.
Tot ce tin minte e ca eram atat de ingrozita incat am lesinat.Cand m-am trezit, ciudat, m-am trezit pe casa, ciufulita, murdara de sange (nu stiu de unde), si speriata ca nu puteam sa cobor. A trebuit sa astept pana dimineata sa vina cineva, caci eram singura in casa.

Vrei sa iti mai spun? eeh, ma limitez aici. Daca vrei sa mai auzi si alte intamplari, da-mi mesaj happy

| Bazoi_Andrei_1999 a răspuns (pentru NinaY):

Vreau sa mai aud

| bogddan4you a răspuns (pentru NinaY):

Buna as dori sa-mi spui si mie povesti de groaza in privat sau la id mess anonim4you44 sau pe forumul meu care contine detoate si pov de groaza bogdypovesti.forumhit.ro unde poti scrie pov si tu te rog mult si urgent sa-mi spui povesti unde doresti dar mai bine la idul meu dau funda.

| Demonul202 a răspuns (pentru NinaY):

Cum adica tia disparut prietena asa fara nimic sa stii de ea?

| Cosmin86 a răspuns (pentru NinaY):

Daca prienta ta chiar "disparea" in cimitir si tu erai plina de sange, asta ar fi aparut la toate stirile.

Da-mi link la stirea despre ea.

| IuliaMJJ58 a răspuns (pentru Cosmin86):

Te-ai trezit și tu după atâți ani să comentezi?
Ce handicapat?

| Roxiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Ce poveste inspaimantatoare are crinutsalaughing nail biting!

| CoPcHiLaTooMiCa a răspuns:

Pai totul a inceput intr-o zi, cand, stateam la calculator.(Eu eram genul de fata care nu rata niciun film de groaza)
Stateam la calculator si am cautat tot felul de chestii infricosatoare(filmulete cu fantome, cu spirite, cu babe posedate:d, cu blody marry, etc.sipovesti de groaza tot asa cam de la ora 3 30, pana pe la vreo 8-9.
Seara nu prea puteam sa adorm caci nu aveam somn(bunica e la fel adoarme greu)adica eram putin speriata dar nu cine stie ce.
Stateam in pat si ma gandeam, cand credeam ca a venit tata in camera noastra(a mea si a fratelui meu)pentru ca auzeam pasi, dar apoi mi se parea ca nu era tata pentru ca nu erau pasii lui, nici ai mamei, nici respiratia lor(nu auzeam nicio respiratie)erau niste pasi usori. Apoi parca era un caine, auzeam cum se scarpina(SAU ASA CEVA)mi-era foarte teama a ma uit, eram transpirata si infricosata la maxim. Dar nu a incetat, auzeam cum zgaria patul si apoi ca si cum ar fi intrat sub pat si bontanea. M-am trezit, si am aprins lumina, m-am uitat prin camera si nu era nimic.
A doua zi am spus tuturor, dar nu m-au crezut(decat vara mea Maria). Insa mama a spus ca si ea a auzit ca cineva umbla la culori, dar credea ca e unul din noi.
Era greu sa imi revin, mai ales ca stiam ce am auzit... Dar dupa vreo 5 zile am auzit iar ca cineva fosnea(credeam ca numara tata banii) dar el dormea, sau mai auzeam de dupa pat ca cineva decupeaza si chiar aveam reviste dupa pat, sau am mai auzit tot un fosnet, cu ceva de plastic(credeam ca era cu un pahar de unica folosinta) dar a doua zi dimineata am vazut ca era chiar pe dulap un ambalaj de plastic de la un machiaj(era al meu, dar...)
Dupa aceea, am crezut si inca cred ca filmele de groaza sunt niste prostii
TOTUL ESTE REAL
NUMAI BINE...

| CatalinM18 a răspuns:

Am un site cu o gramada de povesti. Este http://blog.citatepedia.ro/povesti-cu-fantome.htm.

| CatalinM18 a răspuns:

Pai... Nu am vazut o fantoma, dar am simtit una si si auzit.
Am multe povesti. Deci:
Veneam odata de afara si urcam pe scari si am simitit un deget care ma apasat. M-am speriat ingrozitor.
Sau mai eram tot asa in scara si eram cu un prieten. El a inceput sa loveasca in gol si dintr-o data s-a auzit un gemut. Nu era nimeni pe scara si lumina era stinsa.
Sau atatl meu mi-a povestit mie ca i s-au intamplat la niste colegi de-ai lui. Erau doi prieteni intr-o camera si jucau carti. Apoi suna cineva la usa. Unul dintre ei, a mers sa vada cine este. S-a dus dar nimeni. S-a mai repetat chestia asta de vreo cateva ori si celalalt i-a zis sa stea langa usa sa vada cine este. A stat. Iar suna soneria si deschide repede dar nimeni. Si nu avea cum un om sa sune si sa fuga asa de repede.
Iar noaptea aud tot felul de bocanituri cum pocneste calculatorul, parchetul si un sunet care nu stiu de unde vine.
Niciodata nu am vazut o fantoma concret. Si nici nu vreau sa dau ochii cu una.

| Cosmin86 a răspuns (pentru CatalinM18):

Nu exista fantome, maturizeaza-te.

| Frunziix3 a răspuns:

Povestea incepe asa
Eram la scoala in sala de sport cu colegele mele. Dintr-o data se aude un zgomot dar nu l-am bagat in seama.
Dar dupa cateva minute o minge a cazut din tavan(nu stiu de unde nu era nimeni acolo)
Cand m-am dus acasa pana a venit mama mea la 4 am stat 5 ore nemiscata!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Frunziix3):

Nu ai cum sa stai 5 ore nemiscata, decat daca ai antrenament special.
Tu cum esti un copil mic, erai cu "colegele" => inca erai la scoala/liceu/facultate, clar nu ai niciun antrenament.

Probabil ai stat 5 minute, cu toate ca si 5 minute e MULT pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce povesti infioratoare... m-au speriat dar nu stiu thinking nu cred ca exista fantome/stafii exista spirite adica persoane care nu s-au dus nici in rai dar nici in iad si au ramas prinse pe pamant straight face

| Antonioseby a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite la povestea mea

| elyghivici a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptat]

| brokxy a răspuns:

Jur! Ca nu ma sperie nici una din povestile astea.(fara suparare)Dar era mai fain daca i se intampla unuia sa il stranga fantoma de gat sau sa il prinda fantoma de picioare. Daca v-ati cobora din pat si v-ar prinde ceva de sub pat de picioare? Asta ar fi o poveste misto.Sau daca noaptea cand va uitatii pe geam sa sara dintrodata in fata voastra o fantoma si sa caste gura sa vedeti cum ai curg balele, si si ochii rosii.Ati face infract.Este bine ca momentan nu va srans pe nici unul de gat.happy

| alexutzaTaa a răspuns:

Mie nu mi s-a intamplat niciodata dar povestile voastre mau cam speriat...

| Morelove a răspuns:

Inainte sa muara bunicul meu, cu cateva zile. avea un clopotel cu care ne chema cand avea nevoie de ceva. In seara in care a murit era la el in pat. Am intrat si cand am vazut mi-au sarit lacrimile cand l-am vazut cum se ineca cu propria saliva. I-am intrebat pe toti de ce nu il ajutau si ei matusa mea mi-a zis ca moare. Eram terminat. De dimineata am vazut cavoul afara. Peste un timp ramasesem singur cu fratele meu acasa, pentru ca tata a plecat sa faca cumparaturi pentru pomana. Eram prin casa si ma gandeam, cand aud clopotelul cu care suna tataie. Eram speriat rau. Dar cand colo era fratele meu. El se duce in camera lui si clopotelul a ramas in camera de zi. Eu plecasem in bucatarie cand aud iar clopotelul. Si am strigat dupa edi care se juca pe laptop. Atunci am stiut ca a fost bunicul meu.

| PanaitAnaSofia a răspuns:

Aveam 6 ani. Tata mă invită la primul meu film de groază(deși aveam 6 ani).Eu la început ezit, nu știam exact ce este un film de groază, dar ezitam că zicea mama că mai bine nu.Accept până la urmă, să mă dau mare că fratele meu de 8 ani nu avea curajul.Era filmul "The woman in black".Un film destul de clasic, cu o casă bântuită în care se mută cineva.Dar chestia e că, fantoma poseda copii și îi omora.Iar eu eram copil! Și acum sunt copil, doar că am 12.Se termină filmul.Eu sunt trimisă la culcare cu fratele meu.Frate-miu adoarme ușor, dar mie mi-era frică.La un moment dat, aud un zgomot.Curajoasă,ies pe hol să văd ce o fi.Pe hol,nimic.Mă bag înapoi în pat,încercând să adorm.Iar aud un zgomot.Îmi dau seama că nu se aude de pe hol, ci din această cameră.Mă uit la frate-miu, poate se mișca el în somn.Dar el, dormea buștean, nu se mișca deloc.Plâng puțin în tăcere. Apoi văd exact femeia din film.Se apropie de mine.Eu încep să țip, leșinasem.Mă trezesc de dimineață, cu părinții lângă mine. Tata mă întreabă ce s-a întâmplat, de ce aveam o zgârietură mare în formă de copil.Bine,nu era chiar în formă de copil, dar ideea e că era un pătrat, cu două lini în el, pe post de ochi.Gura era cumva "cursă". Adică nu era dreaptă. Niște zgârieturi mai mici pe post de corp.În fine,revenind, ei îi zic că am văzut stafia din film.El râde, îmi spune că am visat.Dar mama zicebig grinar ea nu se mișcă în somn! Tata zice:Și, ce legătură are? Mama zice:Am găsit-o în camera noastră. Tatabig grinar am încuiat ușa! Eu mă sperii, mă gândesc că am fost posedată. Întâmplarea este reală!

| veronika21 a răspuns:

Asta mi s-a intamplat cand veneam de la scoala. ma credeti sau nu.
deci, am mers cu o colega pana cand ea a ajuns acasa, eu mergeam. departe era un om inalt cu costum negru pielea ezagerat de alba cu o palarie, umerii lati. m-am oprit o clipa si am :investigat".m-a vazut si venea spre mine. am intrat in magazin. patroana ma cunoaste sim-a lasat ceva timp. dupa am iewit si treceau niste copii si i-am intrebat.dar la ei nimic.dar omul ala statea pe loc, jmergea, parca pandea. il stiti pe slenderman? semana mult cu el

| veronika21 a răspuns:

Eu cu prietena mea rafaela si cu mai multi copii ne-am dus la o casa bantuita. am intrat si am vazut luminite prin perdea. am fugit repede. cand am iesit s-a crapat tabloul.

| Luuluu a răspuns:

Am si eu o poveste chiar foarte reala. Poate ca o sa ma credeti nebuna sau mai stiu eu ce dar va jur ca chiar s-a intamplat. Eram in seara de ''Sanziene'' impreuna cu o prietena de-a mea. Ne plimbam prin sat si am mers pana la coltul de langa cimitir. Ne-am intalnit cu alte 2 fete Maria si Ana care la fel ca noi se plimbau. Ne-am plimbat impreuna aproape 2 ore pana cand s-a facut ora 22:00. La plecare am auzit mai multe tipete din spate.M-am intors si le-am vazut pe Maria si pe Ana fugind si tipand de mama foculuilaughing. Le-am intrebat cand s-au linistit de ce au reactionat in felul acela. Ele au raspuns ca au vazut niste siluete aproape transparente foarte ciudate venind dinspre cimitir. Au spus ca fugeau foarte repede si abia au apucat sa le observe. Noi speriate am fugit la mine acasa. Si acum credem ca erau ''Sanzienele''.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Luuluu):

Sau erau niste tarani beti care mergeau pe diagonala, mare chestie, ceva obisnuit la sate.

| princessmary155 a răspuns:

Am eu cateva da ma jur pe ce am mai sfant ca mi s-au intamplat.
Era seara cred ca era 12; 00 sau chiar 1; 00 auzeam un bocanit ca si cum cineva bocanea la usa noastra.O trezesc pe mama si o rog sa se uite pe vizor si nu era nimeni.Eu in fiecare seara aud ca cineva misca televizorul, pc-ul

| Andreea1812 a răspuns (pentru princessmary155):

Si eu inainte sa ma culc aud cum se misca si cum sartie televizarul desi e nou...

| Andreea1812 a răspuns (pentru princessmary155):

Si eu inainte sa ma culc aud cum se misca si cum sartie televizorul desi e nou...

| Fcsb_Andrei_1987 a răspuns (pentru princessmary155):

Stiu asta..si mie mi s-au intamplat asa lucruri, dar nu te speria este doar imaginatia ta pentru ca ..bine bine uite am si eu o poveste. Eram mic dormeam cu sora mea m-am trezit peste noapte si era o fata cam de 20 de ani la usa, m-am bagat in pat mi-am pus patura peste cap si am adormit.

| CataElena a răspuns (pentru princessmary155):

Si la mine PC-ul scoate sunete, dar face asta din cauza ca se incalzeste monitorul.

| andrei21 a răspuns:

Stiu eu una care mi so intamplat cand aveam 11 ani mi-am cumparat petarzi si am aprins una si am pus-o intr-o conducta de gaz da eu am crezut ca ii apa si dupa aia bum

| xxScumpikaxx a răspuns (pentru andrei21):

Waw ce poveste de groasa!laughing serios m-am speriatlaughing))

| Mada2799 a răspuns (pentru andrei21):

laughing))))))) Nu cred! laughing)))))

| AdrianaC2005 a răspuns:

Bunica mea s-a dus la o baba moarta sa o păzească si eu am rămas singură acasă! Mie îmi e frica e oglinzi pentru ca am tific ca daca noaptea te uiți intr-o oglinda si te gandesti la cineva mort il vei vedea dar daca te vei vedea pe tine vei muri curand! Așa ca de fiecare data când ma uitam in oglinda îmi venea cate un mort in minete! Si am si visat ca m-am văzut moarta in oglindă! Ok...Mai departe! Si erea ora 11:48 si eu stăteam in pat cu telefonul aprins si cu pătură pe mine! Eream cu spatele la perete si când de odată simt ca se aseaa cineva lângă mine! M-am speriat si am intors capul, nu erea nimeni! Așa ca m-am pus din nou in bat! Erea acum 11:59 si m-am pus sa ma culc! După un minut chiar la 12:00 s-a aprins televizorul si s-a stins singur! De atunci nu mai dorm singură! Si m-ai e ceva după o săptămână te atunci, eu cum obișnuiesc sa stau pana la 12:00 pe canapea si ma duc la culcare! Așa. Deci, fara deci am stat cu telefonul pana la 12:00 de pe canapea sa ma duc sa ma culc după 5 pasi am auzit ca s-a așezat cineva pe canapea! Si sa mai spun una care mi-a spus verișoara mea! Erea ea cu niste prieteni la verișorul ei in curte! Ei find la tara s-au dus sa exploreze sirele de paie! S-au dus ei, au umblat acolo pana când au dat peste un deget albt tăiat si care inca mai curgea sânge! Ei s-au speriat si au luat-o la fuga!

| Akan_Ibram_1994 a răspuns:

Eram cu fratele meu si cu verii mei bunicamea era la o prietena. Toata lumea dormea numai eu nu dormeam si deodata vad o silueta alba care pluteste eu pot sa va zic ca avea doar un ochi verde si albastru si deodata se apropie spre mine binew ca a venit bunicamea mai avea putin si ma atincea nu stiu ce-mi facea asta e singura mea poveste de groaza

| Akan_Ibram_1994 a răspuns:

Eram mic aveam 5 ani dormeam cu fratimiu si cu 2 veri ma trezesc si vad ca e ora 1:00 deodata vad ceva alb care se misca eu stau nemiscat si mi-e frica sa strig si am scos un sunet aaaa si acea stafie sau nu stiu ce e vine la mine avea un ochi cu mai multe culori bine ca s-a trezit fratimiu ca creca ma lua de acolo

| Cosmin86 a răspuns (pentru Akan_Ibram_1994):

Ai visat, iti dai seama ca nu exista asa ceva. Maturizeaza-te.

| mada54lol a răspuns:

Totul a inceput vara trecuta. Eram cu inca doi baieti : Liviu si Catalin. De obicei pierd mult
timp cu ei pe-afara. Am inceput sa ne jucam de-a fantomele. Jocul a continuat foarte mult. La un
moment dat am observat ca se facuse ora 18:00 Statusem cu mult mai mult decat ma lasase mama, asa
ca a trebuit sa intru in casa. Mi-a deschis usa un om pe jumatate chel cu fata palida. I-am multumit
pentru amabilitatea pe care mi-o acordase. El m-a rugat sa-l cobor scarile, caci avea baston. Cand am intrat in casa,
mama se uita mirata la mine. Mi-a spus :,, Te simti bine? Am aprobat. Iar ea m-a trasnit cu o intrebare :,, De ce vorbeai
singur in casa scarii? Simteam ca cad din pcioare. Vra sa zica batranul fusese doar o stafe. smug Dupa asta n-am mai putut dormi toata noaptea.

| CataElena a răspuns (pentru mada54lol):

Sa stii ca a mai fost pusa povesea asta odata.

| mada54lol a răspuns:

Cine suna?
Povestea asta am auzit-o de la un prieten.Nu stiu cat este de adevarata.
Se facea ca intr-o zi Ionut, un elev rebel mergea spre casa.Pentru a se da mare in fata prietenilor sai, cumpara o papusa din colectia Mary de la magazinul de jucari careia ii dadu foc la ochi cu o bricheta.Seara viitoare. Ionut ramase singur acasa, intrebandu-se de ce au intirziat parintii lui 5 ore.Atunci suna telefonul.Ionut raspunse.O voce ca de copil ii spuse'Buna,sunt Mary, sunt in fata mallului, hai sa ne jucam!'. Ionut inchise speriat telefonul dar acesta iar suna.Atunci luminile se arsera.Ionut raspunse.Era aceeasi voce de copil care spuse'Buna,sunt Mary, sunt in fata supermarketului, hai sa ne jukam.Ionut ingheta si cu vocea intretaiata.Era aceeasi Mary.Ea zise'Buna,tot eu sunt,sunt in fata casei tale, hai sa ne jucam'. Ionut se uita in jur.Dar vocea lui Mary era tot mai rasunatoare si spunea'Eu am fost baba oarba, acum e randul tau!'
Si nimeni nu l-a mai vazut pe Ionut vreodata.

| 7Roby7 a răspuns (pentru mada54lol):

Nu iti fa griji, povestea care ti-a spus-o prietenul tau nu este adevarata.A luat-o de pe un siteu care acum este inchis, se numea "Sceptrul groazei" sau ceva de genu.

| Sheele a răspuns:

Odata,mergeam cu parintii mei la cimitir,la mormantul bunicului meu. Eram micuta
.Tin minte ca era multa lume acolo desi era noapte. Cred ca era Pastele. Am pus o lumanare bunicului si am plecat. Am ajuns la poarta cimitirului,si am vazut ca toti oamenii aveau ochii atintiti spre doua morminte. Erau o femeie si un barbat care aratau groaznic, aveau haine vechi si miroseau urat. Stateau fix pe cele doua morminte. Ei striga oamenii si spun "am stat destul singuri,ne-am plictisit, vorbiti cu noi" toti infricosati nu ii bagau in seama so grabeau pasul spre iesirea din cimitir.
Un om mai curajos i-a bagat in seama si au inceput sa vorbeasca. La un momentdat omul i-a intrebat cum se numesc apoi, dupa ce ei au raspuns el a scapat candela si a fugit repede la masina lui. Toti cei care ne-am strans sa vedem ne-am mutat privirea de la ciudatul cuplu cu haine ponosite care se tinea de mana si ne uitam la omul speriat. Ne uitam din nou la morminte iar femeia si barbatul au disparut, din ce in ce mai multi oameni pleaca speriati din cimitir. Tata se uita la cele doua cruci, erau exact numele pe care barbatul si femeia le-au rostit. Mama m-a luat de mana si am plecat repede de acolo. Sper ca ti-a placut happy

| Antonioseby a răspuns:

Iti dau eu poveste de groaza de fantome (Reala mi s-a intamplat)

Colegii mei se jucam pe-afara!
Au vazut cv!

Mau chemat sa imi arate si mie! Intr-o scara era ascuns slenderman dar eu nu-i credeam si m-am dus sa vad! Am stat departe de scara dar n-am vazut nimic decat usa inchisa! La un moment dat usa s-a deschis si am vazut un om slab fara fata si cu tentacule! Am fugit repede! Si m-am dus cu ei la scara lor! Neam asezat jos dar dupa cineva a dat cu piatra in geam! M-am dus acasa si am povestit ce mi s-a intamplat! Au zis ca mi s-au parut! Dar eu stiu ceam vazut si pe copac scria Slender-Man!

| MeShadowMaster a răspuns:

Eu sunt un pasionat de paranormal. Am gasit si prietenii potriviti si mergem mereu in cautare de fenomene. Sunt agnostic de fel si foarte sceptic insa te pot asigura ca exista multe enigme. Am trecut prin fooarrtee multe experiente. Si I have to say cea mai sinistra a fost in padurea Trillemarka din Norvegia. Am fost acolo in cautarea unui mit cunoscut de mase drept Slenderman. In miturile urbane e recunoscut sub trasaturile : Lipsa fetei, un costum negru, tentacule. Un prieten Mihai, nou in grupul nostru ne-a spus ca a mai fost la granita cu Suedia si a vorbit cu anumiti cetateni care au spus ca nu este doar un mit acest Slenderman. Am pornit peste 2 luni spre Trillemarka echipati si pregatiti ca de obicei. 5 zile a durat expeditia. 2 zile am stat la o pensiune unde am intrebat de aceasta legenda. 2 oameni ne-au spus ca sunt fenomene uluitoare in padure si e cunoscuta pentru acest personaj misterios care apare nu numai in norvegia ci in multe alte paduri cu incarcatura energetica negativa. Ei aveau copii care sustineau ca il viseaza pe acest personaj dubios. A 3-a zi am pornit echipati in padure (nu inainte sa ne confirme un tip care lucra la granita ca mereu se intampla fenomene stranii acolo spre exemplu statia de radio uneori este bruiata si intra o frecventa absolut enigmatica pret de cateva momente. Mai spunea ca daca te uiti la acest Slenderman paralizezi total si iti patrunde in minte pur si simplu te bantuie toata viata) in fine noi am intrat in Trillemara, cu adevarat o padure sinistra deoarece e foarte pustie si de asemenea periculoasa. La inceput nimic dubios. Am ajuns spre 5 seara la campie ne-am asezat corturile am scos laptopul si ne-am uitat la inregistrare (filmam tot) Nimic dubios pana cand am observat ca un anume punct pe langa care am trecut de 3 ori provoca bruiaje neobisnuite la camera 3 linii orizontale apareau mereu si bruiaje destul de violente. A 2-a zi am mers exact la punctul ala si mihai avea un breloc cu magnet. Ei bine magnetul a inceput sa fie atras de zona aia. Se clatina usor ridicandu-se apoi se linistea. O incarcatura fabuloasa de energie in zona aia, te simteai ca in iadul pe pamant. iti tiuiau urechile, un flux energetic indescriptibil. Am patruns usor in zona am filmat pe acolo si ne-am intors la campie. Noaptea am visat ca eram atarnat cu capul in jos de un stalp de inalta tensiune si ca un tip cu palarie (nu i se vedea fata de la distanta la care ma aflam fata de pamant) venea incet spre locul in care ma aflam urland foarte puternic. Am ramas socat de visul ala, poate a fost doar o pata pe subconstientul meu sau poate a fost ceva mai mult... Eu am fost singurul dintre toti cu un astfel de vis dar ceva a fost sunt convins. Deci vezi tu orice legenda are un sambure de adevar...

| Mih_Melania_1989 a răspuns:

La mine totul a inceput la intrarea in anul 2014! faceam revelionul in familie acasa plictiseala asa ca am adormit de vreme cred ca imediat dupa 12:00 La ora 1:00 m-am trezit speriata visasem ca ma alerga o gramada de draci erau cenusii si mai mici ca niste animale ma alergau si nu ma prindeau si se opreau din cand in cand mirandu se ca nu ma poate prinde, m-am trezit speriata simteam ca nu era un vis obisnuit eram speriata am coborat la bucatarie mi se facuse sete am baut apa si m-am culcat la loc, am inceput sa visez continuarea visului unde ramasesem, fugeam de draci si la in moment dat am intrat intr o casa cu multe camere si intr o camera pe un scaun statea unu mare chel gras cu o mantie neagra pana in pamant s-a intors spre mine si a spus"eu sunt Lucifer"! din nou m-am trezit speriata si intepenita nu ma puteam misca.Toata noaptea am visat numai asa, 3 zile visam vise din astea cum ma alergau dracii ma trezeam inspaimantata si tipam sotul meu ma lua in brate ma tinea strans ca sa nu ma mai zbat si imi spunea sa ma linistesc ca am visat.Pe urma a inceput cosmarul meu incepusem sa nu mai vorbesc si sa fiu violenta il injuram pe sotul meu si chiar dadeam in el si sincer acum nu stiu din ce motive si cum puteam sa fac asta ma enervam din orice si vorbeam urat nu prea eram constienta ce fac ziua eram rea iar seara la culcare imi era frica sa adorm visam atat de urat incat simteam ca mi se intampla in adevarat.Sotul meu a fost foarte disperat si chiar plangea uneori cand ma vedea asa ca nu stia ce am de ce fac asa el m-a ajutat enorm de mult avea rabdare cu mine il puneam sa astepte sa adorm intai eu si dupa el si statea pana adormeam iar pana adormeam adanc aveam episoade in care cum inchideam ochii venea cineva la mine si incerca sa ma ia si tipam ma zbateam faceam urat.O saptamana am dormit cu becul aprins cand era lumina puteam sa dorm dar ma mai si trezeam o data de doua ori speriata totusi era mai bine cu lumina. Dupa vreo saptamana am inceput sa simt prezenta cuiva in casa sotul pleca la munca de dimineata pana seara eu stateam acasa singura in toata casa ni stiu ce faceam in perioada aia nu stiam nici eu parca nu eram eu in corpul meu.Intr-o seara eram mai calma si sotul a vrut sa facem dragoste eu stand deasupra sarutandu l am deschis ochii si nu l am vazut pe el avea capul ca de mort ca un zombi am tipat si m-am dat intr o parte si i am spus sa aprinda becul repede eram asa disperata si el la fel cand a aprins becul era normal dar ma uitam intruna la el si el ma intreba ce am ce s-a intamplat nu spuneam nimic.El a crezut ca am farmece si am decis sa mergem la biserca sa vb cu un popa si asa am facut am fost si a trebuit sa fac 6 saptamani slijbe am inceput sa ma simt mai bine mai calma se putea vorbi cu mine dar totusi eram tacuta sotul imi spunea ca orice asi vede si asi simtii nu trebuie sa imi fie frica.M am hotarat si eu sa nu mai imi fie frica sa ma rog sa spun tatal nostru si sa imi bag in cap ca nu se poate atinge raul de mine.Am trecut de tot sunt bine si nu stiu daca din cauza slujbelor s au din cauza mintii mele ca am respins totul si nu mi-a mai fost frica.Mi se intampla sa mai am vise ciudate tot cu demoni dar nu mai simt ca atunci.Nu stiu ce a fost atunci ce mi s-a intamplat stiu doar ca nu eram eu...