| DeeaAndreea1234 a întrebat:

Am o intrebare, voi ce faceti cand va plictisiti? Imi puteti da niste sugestii? Funda :**

4 răspunsuri:
| einenebun23 a răspuns:

Cand ma plictisesc de obicei ies cu prietenii la o plimbare sau la un suc sau ma pun sa ma uit la un meci frumos de fotbal sau ma uit la un film / serial bun.

Răspuns utilizator avertizat
| TequilaG a răspuns:

- Stau pe Calculator. ( Pe facebook, TPU, YouTube ).
- Ascult muzica.
- Ma uit la un film
- Ies cu prietenii
- Desenez
- Dansez
- Citesc
- Ma mai joc din cand in cand cu familia / prietenii
- Mai dorm daca ma plictisesc asa de tare

Sper ca te-am ajutat. Eu asta fac de obicei cand ma plictisesc.

| Freedom_1119 a răspuns:

Stii, plictiseala are infinite si infinite nuante (cel putin la mine)...
In dependenta de cit de plictisita sunt, de dispozitia mea generala, de fiecare data aleg sa fac alte si alte lucruri...
De exemplu: citesc o carte buna( mereu am ceva interesant la indemina), privesc un film(la fel, am in calculator o lista de filme pe care as vrea sa le vad (de obicei recomandate de cineva) care prind bine in asemenea momente), ies cu prietenii sau chiar singura la o plimbare, caci aerul liber face bine si intre timp poate imi trece din plictiseala si apar careva initiative.
In definitiv, fiecare alege pentru sine, dupa circumstante si individualitatea sa, important e sa nu lasi plictiseala sa se acomodeze prea bine alaturi de tine, pentru ca risti sa dai friu unui inceput de abulie...