| wPapy a întrebat:

Hey TPU! Cand intru pe Facebook si vreau sa ma joc imi apare ceva scris cam asa:
,, Această pagină web nu este disponibilă
Serverul de la secure.farmsrv.com nu poate fi găsit, deoarece căutarea DNS a eşuat. DNS este serviciul de reţea care translatează numele unui site web în adresa sa de internet. Această eroare este cel mai adesea cauzată de lipsa unei conexiuni la internet sau de o reţea greşit configurată. Aceasta poate fi, de asemenea, cauzată de un server DNS care nu răspunde sau de un firewall care împiedică Google Chrome să acceseze reţeaua.
Iată câteva sugestii:
Reîncărcaţi această pagină web mai târziu.
Verificaţi conexiunea la internet. Reporniţi routerele, modemurile sau dispozitivele de reţea pe care le utilizaţi.
Verificaţi setările DNS. Contactaţi administratorul de reţea dacă nu sunteţi sigur(ă) ce înseamnă acest lucru.
Încercaţi să dezactivaţi anticiparea reţelei urmând aceşti paşi: accesaţi meniul cheie fixă > Setări > În culise şi deselectaţi „Anticipaţi acţiunile reţelei pentru a îmbunătăţi performanţa de încărcare a paginii". Dacă problema nu se rezolvă în acest fel, vă recomandăm să selectaţi din nou această opţiune pentru performanţă îmbunătăţită.
Adăugaţi Google Chrome ca program permis în setările de firewall sau de antivirus. Dacă figurează deja ca program permis, încercaţi să îl ştergeţi din lista de programe permise şi să îl adăugaţi din nou.
Dacă utilizaţi un server proxy, verificaţi setările de proxy sau contactaţi administratorul de reţea pentru a vă asigura că serverul proxy funcţionează. Dacă nu credeţi că ar trebui să utilizaţi un server proxy, ajustaţi setările de proxy: Accesaţi meniul cheie fixă > Setări > În culise > Modificaţi setările proxy... > Setări LAN şi debifaţi caseta de selectare „Utilizaţi un server proxy pentru LAN".
Eroare 105 (net::ERR_NAME_NOT_RESOLVED): Nu se poate rezolva adresa DNS a serverului"
Cum as putea sa fac sa-mi mearga?
P.S.Foloseasc Google Chrome si la toate jocurile imi apare asa

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Se poate intampla din cauza unui cookie deteriorat! Sterge cookie-urile din browser si intra din nou pe facebook
Da clic pe pictograma cheie din bara de instrumente a browserului;
-selecteaza Setări;
-clic pe fila În culise;
-clic pe Setări privind conţinutul din secţiunea „Confidenţialitate";
-în caseta de dialog Setări privind conţinutul care apare, da clic pe fila Cookie-uri;
-clic pe Afişaţi cookie-uri şi alte date privind site-ul;
-clic pe Eliminaţi tot.

| adyadyy a răspuns:

Si eu am aceeasi problema toate jocurile imi merg numai burn buddy nu merge, zi si mie daca ai rezolvat ceva...astept un raspuns

| g0d a răspuns:

Folosestie alt ceva ca Mozzila sau Opera.sau trebuie sa-ti faci alt facebookstraight facefunda?

| Stavaru_Yonut_1990 a răspuns:

Salut, si eu am aceiasi problema am incercat cu mozzila cu google chrome cu internet explorer, degeaba va rog ajutati-ma si pe mine.
multumesc!

| Madalin_Pop_1997 a răspuns:

Si eu tot acceas problema o am cu jocurile toate merg doar pe alea care le foloseam nu merg! ce sa fac?