| Joanne a întrebat:

Care este, dupa parerea voastra, cel mai potrivit titlu pentru un roman ce are VAMPIRI ca personaje principale?
Bineinteles, sunt si oameni normali. Romanul combina dragostea cu actiunea si SF-ul. D:
Multumesc!

2 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Twidark (ca sa nu mai fie Thwlight)

| CapitanuSemafor a răspuns:

La capitolul nume, chiar nu conteza ce alegi si ce tema are romanul. Orice nume englez este foarte potrivit. John, Ken, Richard etc. Kate, Amelia, Susan etc. - Numele personajelor chiar nu trebuie sa repezinte o problema, doar alegi ceva si continui cu scrisu, unii isi bat prea mult capul sa gaseasca un nume potrivit, "dar daca nu suna totusi bine" si "oare chiar e bun?" - asta e o situatie de evitat