| anonim_4396 a întrebat:

Hey,TPU! In fiecare an,in Bucuresti,se tin doua festivaluri dedicate fanilor anime,Otaku si Nijikon.
Anul acesta imi propusesem sa particip la concursul de Cosplay in grup la festivalul Otaku cu o prietena,si ne doream sa participam la Nijikon.
Recent am gasit o coregrafie super tare pe internet, dar pentru care as avea nevoie de 11 persoane, si noi suntem doar doua.
Si voiam sa stiu de unde pot "recruta"alte 9 persoane din Bucuresti care sunt dispuse sa participe cu noi si sa invete coregrafia.Grupul il voi inscrie eu,si ma voi ocupa de tot ce e necesar,am nevoie doar de participanti.happy Nu prea stiu unde sa intreb, deci sper ca ma puteti ajuta.
Multumeesc!happy

6 răspunsuri:
| an0therkid a răspuns:

Apreciez curajul
bafta in continuare

| Lhurricane a răspuns:

Incearca sa gasesti persoane in mediul virtual(site-uri anime, grupui pe facebook) care sunt pasionati si dispusi sa faca asta.

tengfenglee, pe bune? raspunzi doar ca sa fie raspuns?

| anonim_4396 explică (pentru Lhurricane):

Mi-a fost cam rusine sa intreb pe facebook mai intai, sa fiu sinceralaughingMersi, o sa incerc asahappy

| Krymea a răspuns:

De ce sa iti fie rusine sa intrebi pe Facebook? Trebuie sa fi mandra ca esti otaku!

Hikigaya Hachiman ( Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru ) zice " Oamenii falsi au o imagine de intretinut. Celor adevarati nu le pasa."
Daca vezi raspunsul, pune un link cu coregrafia te rog, s-ar putea sa ma intereseze.

| anonim_4396 explică (pentru Krymea):

Sunt mai timida, de aici faza cu rusinatu` :)) La coregrafia originala pentru 11 persoane am renuntat, pentru ca Otaku si Nijikon au un maxim de 8 persoane D; Nu cred ca pot aduna inca 6 doritori, asa ca am cautat cateva dragute pentru 4 persoane, momentan imi place asta cel mai mult: https://www.youtube.com/watch?v=Gh8dI1WZAsA tipa mai are pe contul` ei chestii de genu`, de la ea ma "inspir" :))

| Krymea a răspuns (pentru anonim_4396):

Konnichiwa
Multumesc pentru reply.

Nu am destul de mare rank-ul ca sa iti scriu mesaj asa ca te rog sa imi dai si mie o adresa de email sau alta metoda de a comunica. Vreau sa iti pun cateva intrebari. O sa vorbesc maine cu niste prietene care s-ar putea sa fie interesate de asa cevawinking

Bye bye