| deea4tpu a întrebat:

Hey, TPU...va rog sa imi spuneti cateva carti "bune" de citit in vara asta?!, (am 15 ani), daca se poarte de autori straini! (multumesc + funda)

Răspuns Câştigător
| ralucaralu a răspuns:

Iti spun carti pe care le-am citit si eu anul acesta(am 16 ani), care imi plac foarte mult si pe care ti le recomand:
Amurg(toate 4)
Jurnalele Vampirilor(primele 5, nu au aparut toate)
Academia Vampirilor(primele 4)
Ingerul noptii(Becca Fitzpatrick)

Daca vrei ceva mai "real", iti recomand romanele de Nicholas Sparks. Am citit O plimbare de ne uitat si mi-a placut foarte mult.Am auzit ca toate cartile scrise de el sunt frumoase.

Ti-am facut o selectie dintre cele care mi-au placut cel mai mult. Citeste-le si nu vei regreta. Succes!

4 răspunsuri:
| Joanne a răspuns:

Memoriile unei gheise- Arthur golden
De veghe in lanul de secara- J.D. Salinger
Numele Trandafirului- Umberto Eco
Femeia Nisipurilor-Kobo Abe

Sunt si cateva carti bune de autori romani, in caz ca vrei sa incerci:

Arta conversatiei- Ileana Vulpescu
Donna Alba- Gib Mihaescu

| W1z4rd a răspuns:

-Ten little Indians
-Death on the Nile
-The Knight of Sainte-Hermine
-The Wolf Leader
-Furtuna(William Shakespeare)
-Imblanzirea Scorpiei
-Visul unei nopti de vara

| LarisaOana a răspuns:

Enigma Otiliei de George Calinescu.

| קคקยรђเςค a răspuns:

Winnetou (karl may), insula cu elice(jules vernes), robbin hood, cei trei muschetari, duma 20 de ani (dumas-e tot cu cei trei muschetari), david copperfield (dikens), ultimul mohican(f.cooper) -> toate sunt carti de aventura... sper ca o sa-ti placa