| LarisaDragomir a întrebat:

Va rog sa nu radeti pentru ca sunt fata, dar vreau sa ma apuc de parkour si freerunning.Cine poate sa imi dea si mie niste sfaturi si sa ma ajute? Multumesc frumos!:*

3 răspunsuri:
| Stanciu_Shilmes_1998 a răspuns:

Deci si eu vreau sa practic asa ceva... cunosc un baiat care face asa ceva in Spania si ii prinde foarte bine... iti trebuie mult antrenament si ar trebui sa te duci la o sala pentru parkour. dar nu prea sunt prin Romania decci iti recomand sa faci in fiecare dimineata. forta m-ai ales a picioarelor si sa cauti un tutorial cu miscari de parkour EX:Superman-Sa sari peste o cutie (saritura leului) fara sa o atinci si ea sa aiba in jur de 60 cm. si alte din astea.

| Stanciu_Shilmes_1998 a răspuns:

Nui nimic de ras. exista sali de asa ceva iti sugerez sa te duci acolo si in fiecare dimineata sa te antrenezi este un drum lung de vreo 5-10 ani pentru a ajunge profesionist in asa ceva.