| GiuliaTamas a întrebat:

Hey trec in a 7 a si vreau sa stiu cum e. E greu? Ce materii am? Ce invat la acele materii?

11 răspunsuri:
| cristinna23 a răspuns:

Nu e greu,ai doar chimie si civica,dar daca inveti nu ti se par grele si nu e asa de grea clasa,pe primul semestruo sa ai la chimie sbs, materiale, in fine chestii usoare iar pe al 2 lea ecuatii pentru care trebuie sa folosesti sistemul periodic.

| AlinnutSsa a răspuns:

Bunahappy

Si eu trec in a 7a [ on the phone

Cred ca va fi mai greu decat in a 6a deci va fi mai mult de invatat

Materiile noi ce apar sunt: chimia si civica

Sper sa ma descurc la fel de bine ca si acum! :*

Succes! si o vacanta de vara splendida!

| Annie a răspuns:

O sa ai 2 materii noi: civica care este o materie usoara inveti despre societate in care traiesti niste lucruri normale pe care cu toti le stim intr-un fel mai mare sau mai mic si chimia care este ceva mai grea dar daca inveti de la primele lectii cu siguranta o sa obti note mari! Succes.(daca vrei sa mai mai intrebi ceva poti scrie in mesaje eu doar ce am terminat a7a si stiu cum este)

| ParanoidKidu a răspuns:

Bună! Clasa a saptea (cel putin pentru mine) nu mi s-a parut chiar foarte grea, la fel ca si clasa a sasea(am media anuală 10, 00).O sa ai 2 materii noi : chimia(inveti despre amestecuri,metode de separare a unor substante din amestecuri,concentratia unei solutii(este o formula mai mult),atomul,sist periodic,ioni,molecule,formule chimice si reactii chimice) si civica(partide politice,mass media, viata sociala).Pa, pa

| Atelocin a răspuns:

Se zice ca a7-a e cea mai grea clasa din gimnaziu.
Materiile vor fi cam la fel doar ca o sa mai faci Chimie si Cultura Civica.

| KingJulien a răspuns:

Pai fata de a VI a ai numai chimia(la fel ca la fizica) si civica(despre mass-media,politica,viata sociala,etc) materii noi, dar stai linistita, nu e greu deloc happy

| Jacquelinor a răspuns:

Materiile noi sunt chimia și civica. La matematică vei avea mai multă materie de învățat, la română vei învăța diateza, adverbele, adjectivele precum și locuțiunile și multe altele. Vestea bună e că în clasa a 8-a se va reula tot deci nu te speria. Este bine să stăpânești de acum materia

| MARIUS_2685 a răspuns:

Eu trec clasa adoua si cred ca va fi greu un a 7

| coMpLeT a răspuns:

Pe langa materiile din a 6 mai ai in plus culura civica si chimie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este destul de greu dar mai usor decat in a 8-a.Nu te speria nu e nimic groaznic totul este sa treci peste.

| maddog95 a răspuns:

O sa fie destul de usor mai ales ca-mi face impresia ca nu mai dati teze unice a 8a ii cea mai grea